Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek szegénykével?

Mit tegyek szegénykével?

Figyelt kérdés

Ma sajnos elütöttem egy kutyát egy négysávos elkerülőn, kirohant elém, szinte a semmiből.:( Azonnal satufék, ki a vészvillogó, megálltam. (még szerencse, hogy nem volt nagy forgalom) Nem mozdult, de élt. Félve, de felvettem, betettem az autómba és vittem az állatorvoshoz. Mire odaértünk észhez tért nagyjából a sokktól, vagy nem tudom mitől. Még jobban féltem, mivel már magánál volt, de nem bántott, sőt, nyalogatott, mintha hálás lenne, hogy viszem az orvoshoz, így ki tudtam venni gond nélkül a kocsiból. Pedig én okoztam neki a sérülést:(


A lényeg eltört a lába, és csomó zúzódása van. Ellátta szépen. Se nyakörve, se chip-je, ilyen kis keverék, drót szőrű, középtestű kutyus.

Nálam nem maradhat, menhelyre meg nem fogom "beb@szni", az nekem olyan... bedobom oda, mint aki jól végezte dolgát.:S


24L


2011. márc. 31. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen dicsérendő, hogy azonnal elvitted állatorvoshoz. Nem mindenki teszi ezt meg (sajnos). Jó volna, ha a lábadozási időben nálad maradhatna. Legalább egy hétig. Addig pedig gőz erővel gazdát keresni neki. Ha kell vedd fel több szervezettel a kapcsolatot, akár én is segítek neked (meg biztosan más is fog segíteni). Ha még egy hétig sem tudod ellátni, akkor keress valakit az ismerőseid közül aki befogadná pár napig szegényt, amíg nem találtok neki gazdát.
2011. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2011. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Természetesen itt marad ameddig jobban nem lesz, kb. 1,5órája van itt velem, de nagyon szeretem, olyan kis tünemény, és hálás. Szerintem a szobám már egy bolhatelep, mert láttam benne párat. Már azt fontolgatom, hogy velünk marad:) kiskutyám is itt van körülötte, csak szaglásszák egymást, de azért ég szemmel tartom őket.
2011. márc. 31. 14:28
 4/18 A kérdező kommentje:

illetve még.

Itthon is meg dicsértek, meg jól le is hurrogtak, hogy megbüntethettek volna, hogy tolatgattam, meg megálltam az elkerülő közepén. Mondom lesz@rom, nekem a kutyus élete többet ér, mint, hogy ne kapjak egy csekket... pláne, hogy nem is nekik kellene fizetni. Meg hát a kocsi is összetört kicsit.

2011. márc. 31. 14:30
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy a végén úgy megszereted,hogy nem adod oda senkinek!!!!lehet,hogy a sors nem véletlenül sodorta az utadba!!!!ja,és dicséret,amiért elvitted állatorvoshoz!!
2011. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:)
2011. márc. 31. 14:31
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél ki plakátokat utcán, közelben lévő állatorvosoknál.

Érdemes menhelyekre is elmenni és rákérdezni nem keresték e már ott a kutyát, és mondjuk képet és címet adni nekik hátha feltűnik a gazdi.


Az állatorvosoknál szokott lenni plakátnak hely, ahol lehet gazdit is keresni az állatoknak.


Sajnos kevés az olyan ember mint te!

2011. márc. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak mindenki ilyen felelősségteljes és jólelkű lenne, mint te! Ha van rálehetőséged,helyed, én a helyedben megtartanám. Úgyis bele fogsz szeretni, ahogy ápolgatod. :) És az tuti, hogy hálás lesz! Ha nem tudod/szeretnéd megtartani, próbálj neki gazdit találni, de minnél előbb, mert minnél tovább van nálad, annál rosszabb lesz a búcsú, neki is, neked is.

Mindenesetre nagyon jó ember lehetsz,és nálad nagyon jó helye lenne a kutyusnak!

2011. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát szerintem nem idevalósi kutyus, mert mikor elütöttem még elég messze voltam a várostól, ahol lakom, és tényleg ilyen kis szakadt szegényke. De azért majd viszek az állatorvosokhoz plakátot, ha véletlen mégis keresi valaki, remélem nem keresi senki, mert ő már az én kutyám, eldöntöttem:)
2011. márc. 31. 14:39
 10/18 A kérdező kommentje:

olyan aranyosak vagytok!:) de ez teljesen természetes, legalább is számomra. Hagytam volna ott törött lábbal elpusztulni?:(

Sőt...ha elpusztult volna sem hagytam volna ott..

2011. márc. 31. 14:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!