Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar elindulni?

Miért nem akar elindulni?

Figyelt kérdés

Van egy rettenetesen félős kölyökkutyám. Sokat játszunk,nagyon tanulékony,már sokmindent tud, de a mai napig fél tőlem is. ( pl. ha elindulok felé,elszalad, ha hívom odajön,de füle-farka behúzva ). Ez miért van? Sosem bántottam.

A másik a séta. Meglátja a pórázt,hiába hívom, nem jön ( egyébként mindig behívható ),sőt elszalad,fél. Ha nagynehezen odajön, ráteszem a pórázt, a kapun nem akar kijönni, ( még a másik kutyámmal sem ), 10-ből 9szer ölben kell kivinnem,ha azt akarom,hogy sétáljunk. Séta közben nagyjából minden oké,szépen jön láb mellett ( erre sosem kellett tanítani ). Ha kiérünk a rétre, vagy az erdőbe,ott elengedem. Póráz nélkül tökéletesen szófogadó,behívható. Aztán hazafele ismét megkapja a pórázt,és megint nem fogad szót, nem ül le, csak behúzott farokkal ácsorog. Aztán ha ráveszem,hogy elinduljon,utána megint nem zavarja a póráz, szépen sétál. Miért van ez?


2011. ápr. 1. 08:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ezt az orrdugást is megpróbálom.

Azt hogy érjem el,hogy bízzon bennem? Már annyi mindent próbáltam.

2011. ápr. 1. 12:49
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azzal lehet, hogy nagyon határozott vagy, következetes és kiszámítható. Sokan egy ilyen félős kutyusnál nem állítanak fel szabályokat, meg átsiklanak olyasmiken, amit egy domináns kutyától nem fogadnának el.


Neki méginkább fontos, hogy következetes legyél és alkalmazd a szabályaidat, hogy lássa tisztán és értse a rendszert, amibe be kell illeszkednie.


Meg ami fontos, hogy legyen nagyon-nagyon tiszta és eltúlzott a kommunikációd. Ha hívod, akkor mindig hátrálva, akár guggolva, kis testfelületet mutatva, nem túl hangos, de játékos, kedves hangon.

Ha pedig valamit nem fogad el szabályként, akkor felé mozdulva, nagy testfelületet mutatva.

2011. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés.Ha elszalad,mikor hívom,mit tegyek?menjek utána?

Most épp alszik a gyerkőc, utána elindulunk sétálni. HA előveszem a pórázt,el fog szaladni. Utána menjek,.úgy tegyem rá,vagy várjam meg,míg odajön?És ha rátettem,de nem mozdul mit tegyek? Egy régi,tapasztalt kutyás ismerősöm azt javasolta,hogy ha hívom,és nem jön,hagyjam ott, nyitott kapunál,és a kapu előtt érezzem nagyon jól magam a másik kutyával,és így rájön,hogy kimarad valamiből,ha nem fogad szót,illetve ha így se jön,akkor hagyjam otthon,és így ugyanerre döbbentem rá. Ez jó ötlet?

2011. ápr. 1. 13:19
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen jó!
2011. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Tegnap kipróbáltam a leírtakat. Hát,hiába hívtam,nem jött,úgyhogy kihagyta a sétát. Este újra megkapta a pórázt vacsi előtt, nagyon nem akart így enni. Most rajtahagytam ( persze figyelem,nehogy beakadjon ),úgy nézem már nem zavarja. Remélem ma már lesz séta.
2011. ápr. 2. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!