Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy 10 hetes kiskutyátok aorta szűkülettel, szivkamra tágulattal, mit tennétek. Elengednétek, vagy éljen, és amikor sulyosabb a betegség, akkor . A szivem megszakad, és nemtudom mit tegyek. Az orvos azt mondja altassuk el, a másik , hogy legyen még boldog pár hónapig.
2011. ápr. 1. 15:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mindkét szülője szűrt az összes öröklődő betegségre, tenyészszemlések, eddigi kölykeik más kantól, ill. szukától jók, és egészségesek. Épp ezért nem irnám ki, honnan származik. Siver doktor szerint ez egy recessziv gén, sajnos most nála előjött.
2011. ápr. 1. 17:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
:( és a tenyésztő mit javasol?
2011. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Visszavásárolja a kiskutyát, a másik eladó kiskutyánál megcsináltatja a szűrést, és ha szeretném, akkor őt elhozhatom.
2011. ápr. 1. 17:39
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Az legalább korrekt.

És azzal kapcsolatban nincs esetleg tapasztalata, hogy meddig és milyen minőségben élhet egy ilyen kutyus? Vagy nem mondott állaspontot az altatással kapcsolatban? Bocs, hogy kérdezgetek, csak érdekel engem is, hogy mit lehet ilyenkor tenni.

2011. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én nem adnám vissza a kutyát.
2011. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi áll pontosan a leleten? Csak mert az én kutyámnak is kb. 1 hónapja készült szívultrahangja, és neki is tágabb egy kicsit. (mondjuk ő 4 éves)


Neki a bal kamra diastolában, és systoléban "kissé tágabb", a kontraktilitás 35%-os.

2011. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Na, mit mondott Siver doki?
2011. ápr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Diastoleban bal kamra tág Bal pitvar tág. kadiologiai diagn. sulyos aorta stenosis, PDA felmerül rossz klórjóslat

voltunk a tenyésztőnél, hogy szeretnénk megtartani a kiskutyát, éljen addig velünk, amig lehet, és elhoztuk a testvérét is. Ma már jobb, hogy ilyen döntést hoztunk, megérdemel egy esélyt. épp gödröt ásnak az udvaron:)

2011. ápr. 2. 08:41
 19/22 anonim ***** válasza:
Csodák mindig vannak! Én nem altatnám el, csak ha már szenved. Legalább azt a kevés jót hadd kapja meg... Különben is, lehet hogy meggyógyul. Az állatorvos is ember, tévedhet.
2011. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó A jóisten beszélen belőled!!!:)
2011. ápr. 4. 07:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!