Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes megtanítani a...

Mikor érdemes megtanítani a kutyát dolgokra, trükkökre?

Figyelt kérdés

Volt egy keverék kutyusom, az árokban találtam rá, de meghalt nemrég.

Most elhatároztuk, hogy veszünk egy beagle (fajtiszta) kutyát.

Amikor elhozzuk, lesz 8 hetes.

Mivel olvastam sokat a beagle fajtáról, most már teljesen tiszta, hogy okos, néha talán túl okos is! :D

Lehet hülyén hangzik, de okos kutyát akarok belőle nevelni. Egy "tanuló program" szerűséget akarok felállítani neki.

A kérdésem az lenne, hogy mikor érdmes egy ilyen fajta kutyát tanítani.

Itt most a korára gondolok.

Aztán arra, hogy mikor, melyik napszakban képes a legtöbbet tanulni.

Miket lenne szerintetek ilyen picin megtanítani neki.

+

és még egy kis plusz annyi, hogy azt látom, hogy nagyon szökős egy kutya, szerintetek mit kellene vele tenni, hogy ne akarjon minden áron szabadulni.

Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2011. ápr. 4. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:

8 hetesen lehet kezdeni az alapokkal pl az ül paranccsal ;)


és minél előbb ivartalaníttasd

2011. ápr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is beagle van. 3 hónapos volt amikor elhoztuk.

Sose tanítgattuk annyira de az alap dolgokat nagyon szépen tudja. Sőt szobatiszta is :)

Mi pl. nem tudtuk leszoktatni arról, hogy kiszökjön, ezért is vittük át inkább papámhoz, mert onnan nem tud sehogy sem kimenni. Télen pedig nálunk van/volt panellba. Nagyon kíváncsi ezért mindig átmászott a szomszédba és volt hogy onnan meg ki az utcára de messzebbre sose ment volna, amikor megunta akkor kint ugatott az ajtóba :) Így tudtuk hogy kint van és be kellett engedni. De féltünk, hogy elviszik, elütik vagy valami lesz vele ezért mamától átvittük papához :D

Ha bármi kérdésed van szivesen válaszolok :)

2011. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az ivartalanítás kb. mennyibe kerül?Fontos?

Mennyi oltás, féregtelenítés lehet neki vissza(árba is)?

2011. ápr. 4. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az ivartalanítás azért jó, hogy akkor hátha nem szökik annyira, de ez több ismerősömnél sem vált be. Plusz ha lány kutya akkor nem lesz mindenféle kóbor kutyától kiskutyája. Árakat nem tudnék mondani, eléggé orvosfüggő.

2011. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én beaglet tuti nem vennék. Majd meglátod hogy miért...
2011. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fajtiszta beagle nincs! Fajtatiszta annál inkább...
2011. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért nem vennél beaglet?
2011. ápr. 5. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Az olyan szokta javasolni, hogy ne vegyél beagle-t akinek nincs és csak a rossz dolgokat veszi figyelembe a fajtáról vagy az olyan aki nem tud foglalkozni egy kutyával, nem tudja nevelni és nem tud neki megfelelő mozgásteret... de elmondanám ilyen esetekben ha valaki ezt nem teljesíti akkor nem csak a beagle lesz kezelhetetlen stb. hanem bármilyen kutya.
2011. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tanítását bármikor elkezdheted, én is 8 hetesen kezdtem klikkerrel. Már majdnem 1 éves és nagyon okos, kutyasuliban is és itthon is. Nagyon gyorsan tanul, gyorsan megért mindent és utána csinálja. Látom rajta, ahogy gondolkodik, megpróbálja kitalálni, mit szeretnék tőle :) Erről szól a formálás, nagyon megy neki.

Az elején még ne tanítsd túl sokáig. Csak 5 perceket, aztán játssz vele nagyot, az is jutalom neki. Akkor kell abbahagyni, amikor a legjobban megy, hogy ne unja meg. A végén mindig legyen jackpot- ez lehet játék, vagy egy marék jutalomfalat.

Így imádni fogja a tanulást, szívesen csinálja majd.

A napszak szerintem nem lényeg. Annyi a fontos, hogy ők nagyon szeretik a hasukat (az enyém is bármit megtesz egy kis nasiért), így ha éhesek tanuláskor, akkor nagyon jól motiválhatóak.

Az elején egyszerűeket taníts neki (például pacsi, forgás), de a fontosabbakkal kezdd: behívás, ül, nem szabad, marad, ehetsz).

A szökősségről pedig: csak az a kutya szökik, amelyik nincs eléggé lefárasztva (agyilag is), foglalkoztatva. Mi kertes házban lakunk, de minden nap sétálunk 2-3-4 órát, nyáron még többet is. Nagyrészt póráz nélkül van, és nem megy el messzire. Bár ez azért is van, mert a kutyasuliban sokat segítettek nekünk.


Az ivartalanítás azért fontos, mert nagyon sok betegséget meg lehet vele előzni, a kan nem lesz olyan szökős, könnyebben lesz kezelhető, a szukának nem lesznek fölösleges almai. Az ár attól függ, hogy kan vagy szuka-e.

2011. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!