Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel? Annyira...

Mire készüljek fel? Annyira félek.

Figyelt kérdés

21.én ivartalanítják a kiskutyámat...:S

arra lennék kíváncsi hogy mennyit mozoghat? és még mire kell figyelni?


egy kis testű 6 hónapos szukáról van szó


2011. ápr. 6. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a műtét után elég nyúzott lesz, kb egy napig, ilyenkor hányhat is, az "normális". Utána kezd élénkülni és többet inni. Ne aggódj a mozgása miatt, érzik ők, hogy mennyit szeretnének ilyenkor mozgolódni, megbirkóznak a helyzettel. Csak arra kell ügyelni, hogy ne szedje ki a varratot, de gallért biztosan fog kapni. Ja, ha túl nagy a gallér, nyugodtan lehet rövidebbre vágni, hogy a tányérjához rendesen odaférjen.
2011. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kutya érezni fogja, hogy mennyit bír mozogni. Arra figyelj inkább, hogy ne nyalja a sebét meg a hasát se nagyon, nehogy begyulladjon a seb vagy beinduljon a teje, mert az nagyon fájdalmas lehet. Bár 6 hónaposnál ez lehet, hogy még nem fordulna elő (tej).

És műtét előtt ne egyen és ne igyon!! Én úgy szoktam, hogyha reggel vagy délelőtt műtik, akkor előző este már csak vizet kap. Ha délután vagy este műtik, akkor aznap reggel már nem eszik, csak iszik.

2011. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Műtét előtt ne kapjon enni semmit, csak az azt megelőző este. Műtét után kap egy gallért vagy egy ruhát, hogy ne tudja piszkálni a varratokat, neked csak erre kell figyelj, és 10 nap múlva varratszedés. És nem kell félni.
2011. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj, ne aggódj 

Az én kutyámat délelőtt műtötték, este már jött volna utánam mindenhová. A gallért le is vettem róla, mert nagyon zavarta. Egyszer próbálta meg a sebét piszkálni, de rászóltam, és utána soha többet nem bántotta.

Gondoltam próbálom kímélni és megágyaztam a földön, hogy ne kelljen fölugrania az ágyamra (a lábamnál alszik). Éjszaka arra keltem, hogy a hátam rohadtul elzsibbadt, a kutyám pedig boldogan horkolt fönt az ágyon… :D

A varratszedésnél sem volt semmi baj, és a műtét nyoma azóta teljesen eltűnt.

Arra figyelj, hogy az első 1-2 napban lehet, hogy nem fog bírni/merni kakilni. Akkor adjál neki valami élőflórás kefírt, vagy joghurtot, az szokott segíteni.


Amit még tanácsolok, hogy mindenképp beszéld meg a dokival, hogy úgy szeretnéd ivartalaníttatni, hogy a petefészkeket, és a méhét is(!!) vegyék ki. Mert az enyémet úgy műtötték, hogy a méhét bent hagyták… sajnos nem beszéltem meg a dokival, hogy ő hogy csinálja az ivartalanítást. Bár így már nem tüzel, és lecsökken a gennyes méhgyulladás esélye is, de jobb lett volna, ha teljesen kipakolják.

2011. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

am már van gallérja,mert muszájj volt gyorsan leszedni a farkaskörmeit,mindenbe beleakadt! de akkor ugye még nem lehetett inartalanítani

2011. ápr. 7. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!