Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a 8 honapos lany vizslamat mostanaban csak szornyu nehezsegek aran rabirni, hogy pisiljen/kakiljon?

Figyelt kérdés
Regebben ahogy kiengedtuk, tuzott maris a fure es jott belole minden, azonban kb. egy par hete egyaltalan nem produkal semmit, vagy csak nagyon hosszu ido utan. Annyi van, hogy szerettuk volna raszoktatni, hogy egy helyen vegezze el a dolgat, de amiota ezt bevezettuk es nem hagyjuk osszevissza aknakat rakni, azota egyre csak csokken a teljesitokepessege. Termeszetesen jutalomfalattal dijaztuk, ha a megfelelo helyet talalta meg...
2011. ápr. 7. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Leszidtátok, ha rossz helyre csinált?

Hasznos dolog ha a kutya tud vezényszóra pisilni ill kakilni. ;o)

2011. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szegény. valószínűteljesen meg van zavarodva néha tilos kakilnia, néha meg jutifalit kap érte.mert ő aztán nem tudja,hogy miért van ez így. hagyjátok abba.
2011. ápr. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmék úgy szoktatták a 2 kutyájukat arra, hogy egy helyre kakiljanak, hogy egy bizonyos helyre rakták le a kakijukat, és egy idő után csak oda nyomtak. Amúgy hasznos megoldás ha elviszed sétálni, és nem csak a kertben végzi a dolgát.
2011. ápr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha rossz helyre kakilt, akkor leszidtam, de ha jo helyre, akkor jutalmazzuk. Szerintem azert egy vizsla van annyira intelligens, hogy tudja, miert jutalmazzuk, megis attol tartok, hogy most azt hiszi a szidasok miatt, hogy egyaltalan nem szabad kakilnia. Amugy folosleges gunyolodni, szo sincs a vezenyszora kakilasrol, de azt sem tartom normalisnak, hogy a kertben oda szarjon, ahova csak tetszik.
2011. ápr. 7. 00:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Termeszetesen szoktunk setalni menni, akkor semmi gond. Oda guggol, ahova akar (mezon peldaul). Otthon van ez igy. De erdekes, mert egy ideig mukodott ez az odateszem a kakijat-oda vegzi a dolgat, azonban mostanaban valamiert nem engedi el magat.
2011. ápr. 7. 00:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert leszidtad mikor rossz helyre kakilt! Ha baleset van, nem leszidni, csak szótlanul fogod a kakit, és oda teszed a kijelölt helyre... Soha nem leszidni! Most nem érti, hogy néha miért szabad neki kakilni, és néha mért nem. Attól hogy vizsla, ugyanúgy összezavarodik ettől, mint bármelyik másik kutya. Sokkal könnyebb kutyát jutalommal, pozitív dolgokkal nevelni, mint leszidni ha valami nem megy!
2011. ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:

"Ha rossz helyre kakilt, akkor leszidtam,"


Bestresszelted... azért alakult ki a jelenlegi helyzet.

Én is azt javasolnám, amit az előttem hozzászóló írt, tegyétek oda az ürüléket, ahol szeretnétek, hogy a kutya intézze a dolgát. Ha oda intézi jutalmazás, ha nem akkor se szidd, mert az lesz az eredmény, amit most tapasztalsz.

2011. ápr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, ezt jól elszúrtad! Szegény kutya mostmár fél kakilni, mert nem tudja hogy miként reagálsz majd rá!
2011. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem takarítani kell a kutya után.

Ha zavar, hogy van bélműködése, akkor tartsatok kitömött kutyát.

Egyébként ha a pisitől féltitek a kertet, van más megoldás is, mint elráncigálni dolga végzése közben.


"A Green-UM tabletta teljesen természetes termék, mely megakadályozza a gyep kiégését azáltal, hogy biztonságosan semlegesíti a kutya- és macskaürülék káros hatásait. Az aktív anyagok megkötik az ammóniát, melyek jelen vannak az ürülékben, valamint megakadályozzák, hogy a gyep károsodjon és barna színűvé váljon.

A Green-UM tabletta rendszeres napi adásával megelőzhető, hogy kedvencünk vizelete kárt tegyen a szép zöld pázsitban. Green - UM speciális összetételével megakadályozza, hogy kedvencünk vizelete nyomot hagyjon a zöld növényzeten. Minden tabletta Methionint, egy esszenciális aminosavat tartalmaz, amely nélkülözhetetlen kedvence egészségéhez."

[link]



Hagyjátok abba, hogy megadott helyre szoktassátok, mert felborulhat az emésztése, a veséjében kárt tehettek.

A kutya nem ember, nem szoktatható wc-re, a kutya jelöl, nem csak ürít.

2011. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbbnek én is azt tartom, hogy egyszerűen fél a dolgát végezni a jelenlétedben, ezt pedig valahogy ki kellene oldani. Erről már le is írtak mindent, de van még egy ötletem:


Nem lehet, hogy a kutya magától, ha hordanátok rendesen sétálni, akkor kerttiszta lenne? El tudom képzelni, hogy egyszerűen nem akar a saját területére piszkolni, és akkor csak annyit kéne csinálni, hogy napi kétszer kiviszitek sétálni.

2011. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!