Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki rábukkant már arra,...

Valaki rábukkant már arra, hogy miért nincs univerzális táp, ami a kutyák mondjuk 85%-ának bejön?

Figyelt kérdés

Mert én nem találtam meg élettanos anyagban sem pl., bár csak egy kutyatartó vagyok.

Egy állatorvost sem lehet megkérdezni, mert nem kapok őszinte választ, mindenki pénzelve van valamire, vagy megy a befolyásolás (ha más nem, pl. orvoslátogatók gondolom ott is vannak).

Itt az egész város Eukanubás, ezért nem fogok olyat hallani arról, hogy mi kell a kutyának, amibe beférne egy attól eltérő felépítésű táp.

Esetleg akinek rokona egy korrekt felfogású és szakmailag is korrekt állatorvos?

Mert embereknél azért nincs olyan, mint náluk, hogy az egyiktől sok kutya kicsattanóan egészséges, sőt, csak attól, míg egy másik táp megbetegíti, s közben a másikra pedig szintén sok kutya jól reagál.

És ez nem függ sem fajtától, sem nemtől vagy kortól... Akkor mi okozza a különbségeket? Nektek van infótok?

Vagy csak engem aggaszt?


2011. ápr. 10. 02:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig igen is egyén fügő a dolog.Ami az egyik kutyának bejön , az lehet hogy a másiknak nem és itt az összetételben keresendő a ok.Mondjuk az X kutyának pont jó az Eukanuba össszetétele , de lehet hogy Y kutyának már túl erős mert valamelyik összetevőből sokat tartalmaz számára és nem bírja a szervezete.
2011. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Piszok egyszerű: egyedi variancia is van a világon. Helyből eltérőek a génjeik, emiatt a felépítésük, továbbá életük során más környezeti hatások is érik őket. (pont, hogy a fajta, nem kor stb számít nagyon!). Ennek következtében két egyed között is minimális, de egyébként nem elhanyagolható különbségek vannak, ezért nem lehet standard tápot készíteni. Egyébként mást se, gyógyszer, napirend, idomítás stb mind-mind az egyedi igények figyelembevételével a leghatékonyabb.
2011. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért nincs mert a kutyák nem gépek hanem önálló, egyedi élőlények. Mindegyikben vannak apró különbségek amik miatt egyiknek megfelelő atáp, a másiknek meg nem. Természetesen van amikor ez a táp hibája de van amikor nem!

Arról nem is beszélve hogy rengeteg fajta van! Hogy lehetne egy csivavának ugyanaz a táp jó mint egy ír farkasnak?

És a kor is nagyon fontos. Egy kölyök kutyának másra van szüksége mint egy 10 éves veteránnak.

Nem értem miért problémázol. Szerintem tök felesleges ilyeneken agyalni. És bizony az embereknél is van ilyen, csak ott már ízlésnek hívják a dolgot, míg a kutya ezt nem teheti meg.

2011. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz: Mert ez is üzlet. Nem is akármilyen, a világ legnagyobb üzlete. Akkor jó ha minél több márka verseny a vevők kegyeiért. Ha lenne olyan táp, amiről beszélsz,akkor ő már egyed uralkodó lenne a piacon és trösztellenes perek százait sóznák a nyakukba.

A kutya megszokja, gazdinak kényelemes, a többit meg már tudod. Én azt mondom ne hallgass senki tanácsára a táp választáskor, csak azt figyeld mit eszik meg szívesen a kutyád,láthatóan nem fogy tőle és meg bírod venni.

2011. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak az zavar, hogy ennyire szélsőségesen reagálnak, pedig elvileg nincsenek nagy különbségek a tápok között (azt leszámítva, hogy van kb. két tábor, a sok gabonás tápok és az emelt fehérjés, majdnem vagy teljesen gabonamentes tápok), de még egy márkán belül is az egyiktől rosszul van a kutya, a másiknál pedig kicsattan az egészségtől. Ez engem zavar, mert szeretem tudni, hogy mi zajlik a háttérben, de úgy tűnik, hogy mást még nem foglalkoztatott jobban e mögött az élettan. És pont az a legzavaróbb, hogy az állatorvosok, akiknek van rálátása ezekre, nem válaszolnak korrekten, mert nincs érdekükben - illetve biztos van őszinte állatorvos, csak hát nem tudni, ki az, így sokra nem megyünk vele :D
2011. ápr. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!