Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb termék a...

Melyik a legjobb termék a kullancsok, bolhák és a többi élősködő ellen az 5 hónapos nagytestű kutyámnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdést tettek fel már, és bújom is őket már egy ideje, de az utolsó pár ezer forintomból kell vennem neki valami tényleg hatásos szert, mert az advantix nem vált be, és nagyon bizonytalan vagyok, hogy mi lenne jó.

Ha megint olyat veszek, ami nem lesz hatásos, nem tudok már neki újat venni.

Mindenki mást ír, nem tudom melyik a legjobb.

Dél-Pesten élünk, kertes házban, visszük sétálni hetente 3-5 alakalommal füves, homokos részre.

Kérlek segítsetek.

Köszönöm.


2011. ápr. 11. 21:41
1 2
 1/12 Zsófi-93 ***** válasza:
Márkát pontosan nem tudok, de szerintem a cseppentős változatok jobban beválnak, mint a porok és a nyakörvek:)
2011. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogy hogy az utolsó pár ezer forintod? Már bocsi a kérdésért, de szerintem nem ártana, ha lenne még félretett pénzed a kutyára.

Először is, mert a cseppeket 28 naponta kell rátenni, tehát folyamatosan kell rá költeni. Ebből a szempontból talán érdemesebb lenne megpróbálni egy nyakörvet, nekünk a Scalibor bevált, de a Kiltix is jó. Ezek 5-6 hónapig hatnak.

Ja, és egy jótanács: az árak nagyon változóak, szóval járj utána, hogy hol érdemes vásárolni!

Én a Scalibort egy kis állatpatikában vettem 3500 forintért, míg a Fressnapfben ugyanez 5400 ft... De webshopokon keresztül is lehet rendelni jó áron.

2011. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
55%

Nekünk is nagytestű a kutyán és a frontine csepekket adjuk neki,sőt a macskáknak is a kutyás kiszerelést vesszük és elosztjuk rajtuk úgy jobban megéri!

a cseppentést szerintem ismételni kell min2xer míg a kullancs szezon tart!Mert úgye eláznak stb.és elmegy a hatás.Ha pedig hosszú szőrű az állat akkor több kell belőle.

1 kutya adag kb 2200Ft nyak ás gerinc vonalba kell bedörzsölni a bőrbe.Remélem segítettem!Nekünk ez vált be!Mi is mindent kipróbáltunk.porokat,nyakörvet,sampont.de ez tuti lesz.Csak rá kel jönni hogy mennyi kell belőle,de a boltban segítenek!

2011. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Ismerem a terméklistát, már amit az interneten fel lehet lelni, webshopban vásárolok, ahol nagyon jó árban vannak más helyekhez képest, tehát ezzel nincsen baj.

Azzal van a baj, hogy mindenki mást mond a termékekről, és még csak arányában sem lehet megbecsülni a hatékonyságát, mert nagyon vegyesek a vélemények.

Az anyagiakról meg annyit, hogy az ÖSSZES PÉNZEM a kutyára ment el ebben a hónapban és még az a maradék pár ezer forint is rá fog menni EBBEN A HÓNAPBAN.

Nem ebben az évben van rá pár ezer forintom, hanem MOST van csak ennyim, mert már MINDEN MÁST megvettem neki, az elkövetkezendő kb. 2 HÓNAPRA.

Köszi a válaszokat.

2011. ápr. 11. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen nyakörvet vegyél. A cseppek csak pár hétig hatásosak, ezzel szemben egy jó minőségű nyakörv akár fél évig is hat.


Nekünk a Kiltix vált be (cane corsom van). Amióta ezt használjuk, nincs benne kullancs.

2011. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
SZija..:) szerintem a Frontline csepegtetös a legjob van kistestü nagytestü kutyákra és biztos a hatás.....soksikert:D
2011. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nincs olyan, hogy legjobb. Minden kutyánál más hat, minden területen más a kullancsok gyakorisága, és fertőzöttsége.

Az én kutyámat sajnos imádja minden vérszívó:( Sok kullancs volt már benne, pedig folyamatosan teszem rá a spot-on készítményeket. Használtunk Prac-Ticot, ProMerist. Nem voltak rosszak, de így is ment bele kullancs.

Most épp Stronghold spot-on van rajta, ugyanis szívférgessége van :( Ezt a rohadt szúnyogoktól kapta el tavaly nyáron, remélhetőleg ez 2-3 hónap alatt kiírtja a parazitákat belőle:( De emellett van rajta Scalibor nyakörv is, és azért mondom, hogy nekünk bevált, mert most még nem volt benne kullancs, pedig már tombol a kullancs szezon.

Szóval én ajánlom a nyakörvet, talán nálatok is beválik:) De mindenképp vegyél valamit, mert az április, május nagyon veszélyes kullancs szempontból.

2011. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zsófi-93 ***** válasza:
Az utóbbi pár évben amúgy mi is a frontine cseppet használtuk és nekünk nagyon jól bevált:)
2011. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha sok kérdést átbogarásztál, akkor két következtetést mindenképp le kellett hogy vonj:

1) Mindenki arra esküszik, amit ő használ. Vagy azért, mert mást nem ismer, vagy azért, mert nála az bevált.

2) Kábé ugyanennyien mondják, hogy nekik ez vagy az nem vált be és volt kullancs a kutyában.


Szóval le lehet vonni a következtetést, hogy nincs tuti hatásos szer. Próbálkozni kell! Azért, hogy teljes legyen a válaszom leírom, hogy mi most Scalibort használunk és eddig nulla kullancsot találtam a kutyában.

2011. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 11. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!