Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy lehet megtanít...

Egy kutyát hogy lehet megtanítani úszni?

Figyelt kérdés
Van egy pitem szuka 6 hónapos (nem kellenek a megjegyzések, azért írtam ide a fajtáját, mert sokan mondták, hogy nem szeretnek úszni) szóval elvittük Lupára múlthéten, a labdáért "meg van kattanva" és ugye dobáltam neki a parton aztán 1x bedobtam a vízbe kíváncsiságból, amíg leért a lába addig belement, utána már nem mert tovább menni, majd nyáron szeretném magammal vinni Lupára, de szeretném ha rájönne, hogy az úszás nem is rossz dolog. Láttam már olyat aki bedobta a kutyát a mélyebb vízbe, de nem hiszem hogy ez hasznos lenn, mivel vehetem majd rá, hogy ússzon? Belemenjek a vízbe és hívjam magamhoz, vagy hogy? Köszi előre is:)
2011. ápr. 12. 14:54
 1/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Csináld úgy mint a Cesar, vidd be az öledbe a vízbe és ott lassan engedd el.
2011. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik reagál jól az első vizes élményre. Ha ő ez a típus, akkor jobb, ha fokozatosan szoktatod a vízhez, és nem dobálsz be neki botot jó messzire, mert ezzel elérheted hogy kellemetlen élményt váltson ki belőle. Cesar módszere remek példa. Pórázon vidd be, hogy kontrollálni tudd a mozgását, és ha teheted te magad is menj a vízbe, hogy szívesebben utánozza a tevékenységedet. Csak akkor vedd le róla a pórázt, ha szófogadó, és vízbiztos a mozgása.Játékosan nem eröltetve mindezt. Nem kell elkeseredni, ha nem sikerül mindjárt. A lényeg a fokozatosság, és a kitartás.
2011. ápr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szoktam nézni Ceasart, megpróbálom majd ezt a módszert, de a másik kutyámnál nem vált be (tacsi keverék) :/
2011. ápr. 12. 15:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem mopszom van, csak hámmal viszem vízbe, mert egy idő után (2 méter:-)) lemerül szerencsétlen, pedig próbálkozik:-)

vidd be magaddal, az öledben

az enyémnek akkor kezdett tetszeni a dolog, amikor látott egy vizslát a vízben labdázni

2011. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Náluk ez ösztönös, nem hiszem, hogy egy kutya meg tud fulladni:)

Az én yorkim (pedig ő sem kifejezetten vízikutya) simán beúszik a labdáért, nem zavarja, ha nem ér le a lába.

Szerintem a Te kutyád is majd megszokja, biztos megilletődött elsőre:)

2011. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szófogadó, ha azt mondom nem akkor nem is megy el másik kutyához, eszem ágában sincs erőltetni, amúgy magától fedezte fel kb. 2 hete a vizet (Dunaparton játszottunk és jöttek a hullámok, elkezdett érdeklődni, bele is ment, de csak addig amíg a lába érte a földet).
2011. ápr. 12. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!