Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyát a parancsszókra?

Figyelt kérdés
Egy 2 éves husky-m van és nagyon rendetlen. Nem tudom megtanítani neki a parancs szavakat(pl.:ül, fekszik, helyedre, stb.).
2011. aug. 1. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Célszerű egyszerre csak egy trükkre tanítani a kutyust,aztán ha azt jól tudja már akkor jöhet a következő.

Az ül-t pl úgy célszerű,hogy ugye mondod neki határozottan kicsit erőteljesebben (de nem ráordítani:) ),hogy ül,és közben told lefelé a fenekét a farka tövénél. Ha leült adj neki jutalomfalatkát Aztán mehet ujra

2011. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek megbántani, de mit csináltál két évig?? És ezt nem lehet itt megválaszolni! Ez sokkal összetettebb és komolyabb dolog! Ha ügyes vagy éa kutya tudja, h te vagy a falkavezér, nem nehéz, de inkább olvass el egy kutyanevelés kezdőknek c. könyvet! Sok sikert és húzz bele, mielőtt azthiszi, h Ő a főnök!
2011. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább egy falatot mutatsz Neki a feje fölé emelve és egyből le fog ülni, hiszen úgy kényelmesebb nézni a kaját. Ahogy leért a feneke, mondod, hohgy ÜL és megkapja a kaját. Előbb utóbb csak a szóra is menni fog. De kezd a behívással és a névtanítással.
2011. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rossz válasz.Megmutatod a jutalomfalatot neki és magasra emeled a kezedet.A kutyuli leül a várakozásba és mondod neki hogy ül,ekkor odaadod a jutalomfalatot.A 3 hónapos német juhászom 4-re megtanulta és parancsszóra tudja azóta.
2011. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi feleleteket! Annyi volt a gond, hogy mikor kicsi volt sokat játszottam vele és elkezdett ugrálni rám. Mivel jött a suli, nem volt vele olyan sok időm foglalkozni vele. A múlt nyáron megtanítottam neki azt, hogy leüljön. Csak el lett hanyagolva.
2011. aug. 1. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privátot, szívesen segítek, itt most nem akarok egy regényt leírni, és akár msn-en megbeszélhetjük, hogy hogyan merre:)
2011. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írhatsz itt is, mert ha itt irod le akkor még másnak is segíthetsz, e-mail-en pedig csak nekem. KÖSZÖNÖM HOGY ILYEN SEGÍTŐKÉSZ VAGY!!!
2011. aug. 1. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Na jó, akkor írok. Célszerű kézjellel párosítani a tanítást. Alapvetően az ül-nél a mutatóujjaddal lefelé mutatsz, fekszik-nél a tenyeredet a föld felé mutatva vízszintesen tartod. Ül-re jó az a jutalomfalatos megoldás, amit előttem írtak, a jutalomfalatos. Ha később több dologra (esetleg trükkökre) meg akarod tanítani, akkor célszerű klikkerrel, de van, aki csak az alapdolgokat is klikkerrel csinálja, mert úgy egyszerűbb. De először maradjunk a "hagyományos" módszereknél. Fekszik-hez fogd a markodba a jutalomfalatot, tartsd egészen az orrához, hadd szaglássza, esetleg nyaldossa. Húzd le a földhöz, lassan. Ha már teljesen lent van, akkor kezd el távolítani tőle, addig, amíg el nem fekszik. Abban a pillanatban, amikor lefekszik, mondd neki, hogy "fekszik", ne akkor, amikor már lefeküdt. Ekkor mutasd neki a kézjelet is, és add oda neki a jutalmat. Szóval egyszerre mondod, mutatod és adod:) Egyszerre csak egy dologra tanítsd, ne párhuzamosan több feladatot. Ha már a fekszik is megy, jöhet a "helyedre". Fogd meg a nyakörvét, és határozottan vezesd oda a helyére. Amint odaértek (rá a kijelölt területre) mondd a parancsszót, és add oda neki a jutalmat. Ezt csináld meg párszor. Utána tedd pórázra, és magad mellett vezesd oda, majd hosszú pórázra engedve vidd oda, később csak küldd oda, de te ne menj vele. Ha odamegy, akkor mondd a parancsszót. Ez után kapcsold hozzá azt, hogy a helyén lefeküdjön, szabály szerint. Ha oda megy, mondd neki, hogy fekszik. Jó esetben ott le fog feküdni, rosszabbikban visszafut hozzád, és előtted fekszik le:D Akkor nincs jutalom. Ha ez történik, akkor küldd a helyére, majd menj utána mellé, és fektesd le úgy, hogy a kijelölt területen legyen, és távolodj el, mindig messzebbről mondd neki, hogy fekszik. De előtte mindig küldd a helyére, tehát helyedre, odamész, fekszik. Ezek az alap dolgok, ha érdekel a klikkerezés, vagy mást is meg akarsz tanítani neki, akkor kérdezz nyugodtan:D
2011. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Timberwolf ***** válasza:
Az előző hozzászólásokban egész jól leírták mit hogyan kell csinálni, de tényleg hasznos lehet, ha elolvasol egy könyvet vagy egy szakértőtől tanácsot kérsz. Csak annyit fűznék ehhez a dologhoz, hogy a huskyk általában elég önfejű kutyák. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy teljesen hülye, csak előszeretettel teszi azt, amit ő akar és aminek nem látja túl sok értelmét azt nem csinálja meg.
2011. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Abban igazad van Timberwolf, hogy a huskyk nagyon önfejű kutyák. Nekem nincsen vele semmi bajom, engem nem ugrál, nem harapdál, mert mikor kicsi volt mindennap játszottam vele és megszeretett. Ezt mind csak az idegenekkel csinálja. Mikor csak vele vagyok hallgat az ül-re is. Ezért kértem a segítséget, hogy akkor is hallgasson rám, mikor más is ott van.
2011. aug. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!