Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmnek most lesz az első...

Barátnőmnek most lesz az első alma. Hoznátok az első alomból kiskutyát, vagy várnátok amíg jobban belejön a tenyésztésbe?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 14:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát azon vacakoltam, hogy ugye később már ő is sokkal tapasztaltabb lesz, talán akkor kéne egy kiskutya:-) Tudom, hogy van egy tapasztalt tenyésztő barátnője, aki segíti mindenben:-)

Köszi mindenkinek a segítséget!

2011. ápr. 14. 14:44
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha adott két jó kutya, és adott a hozzáértés is, akkor kiskutyák szempontjából szerintem mindegy, hogy a tudás kitől jön... ez csak olyan szempontból lényeges, hogy most még a barátnőd pislogva kénytelen beismerni, hogy valaki másnak az esze, tapasztalata is kellett. Néhány év(tized) múlva már feszítheti a mellét a büszkeség, hogy ez már valóban saját eredmény...

Másrészt meg játszunk el a gondolattal, hogy én mint vadidegen érdeklődő odamegyek kiskutyát nézegetni, Te meg jössz, és elmondod, hogy szép szuka, jó kan, de első alom, és Te majd megvárod a 'D' betűset. Azért én vigyek bátran, mert aranyos kiskutyák, de neked nem kell. ;) Barátnőd pofánverne megsértődnél? ;)

2011. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
hehe... Igazad van! Ha pofán verne (mondanom sem kell joggal) meg se sértődnék:-)
2011. ápr. 14. 16:40
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy első alom lesz, az nem jelenti azt, hogy bármivel is rosszabb minőségűek lennének ezek a kölykök, mint a későbbi almoknál. Több olyan tenyésztőt is ismerek, akiknek az első-második alomban is kiemelkedő kutyák születtek, meg olyat is, ahol az 50-ediknél sem lettek olyanok a kiskutyák.

Az fontos, hogy álljon a kezdő tenyésztő mögött egy elismert, tapasztalt tenyésztő is, hiszen így rengeteget tud tőle tanulni. A szülők kiválasztását is nagyon gondosan kell végezni. Nem feltétlenül lesznek jók a kölykök, hiába a két eredményes, champion szülő, ha nem passzolnak küllemben és vérvonalban. Ha meg jól ki lett választva a kan és jó körülményeket biztosítanak a szukának és a kölyköknek, akkor már csak a szerencsén múlik minden.

Ha úgy érzed, hogy most szeretnél kiskutyáét és nem később, akkor hozz most, az, hogy ez most első, vagy tizedik alom lesz ne befolyásoljon, mert ezen nem sok minden múlik.

2011. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 panettone ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az lenne a lényeg a barátnőd hány almot nevelt fel hanem a kan és a szuka...ha pont tőlük szerettél volna utódot akkor mire várni? Az is előfordulhat, hogy ilyen párosítás nem is lesz több, ha ettől a szukától de nem ettől a kantól szeretnél kölykök akkor megint nincs miről beszélni ha pedig ettől a kantól de nem ettől a szukától szeretnél babát akkor meg máshonnan kell venned...

Megkérdezhetem milyen fajta?

2011. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!