Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angolbulldogot és a francia...

Az angolbulldogot és a franciabulldogot semmilyen körülmények között nem lehet az udvaron tartani?

Figyelt kérdés
Hőszigetelt kutyaház, fedett, beszalmázott tér. Vagy még hogyan tudnám melegebbé tenni?
2011. ápr. 14. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

A rövid légút miatt nem tudják a levegőt felmelegíteni levegővételkor és rögtön megfáznak.

2011. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha van rendes fedett, szigetett, esetleg fűtött helye akkor a franciát nyugodtan kint lehet tartani.
2011. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt társasági kutyák, másrészt fáznak. harmadrészt hol bernáthegyit, hol dalmatát, hol bulldogot akarsz, szerintem kicsit nyugodj meg, és aludj még párat erre a kutyavásárlásra :)
2011. ápr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy 8 kilós társasági kutyát? Nem vagy te normális ...


Első

2011. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Télen nálunk végig bent voltak. Mikor ilyen kellemes az idő, sehogysem lehet őket bevontatni a házba, nyáron pedig ismét bent lesznek, ha akarnak, ha nem, mert nagyon rosszul viselik a hőséget.

Ezek a fizikai igények.

Ami szerintem jóval fontosabb- bár én csak angol bulldog ügyben tudok nyilatkozni- hogy rettenetesen igénylik a társaságod. Imádják ha tapogatod, nyúzod-húzod őket, ha közösen csináltok bármit, ha csak dumálsz hozzájuk, tehát alapvetően akkor boldogok ha a lehető legtöbb időt velük töltöd.

A kint léttel pedig ugye ez a probléma. Nyáron 40fokban te sem mész ki az udvarra kutyázni, esőben szintén nem, a -20 fokról ne is beszéljünk.

2011. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyáron lehet kint, bár a nagyon melegre is érzékenyek de télen semmiképpen nem! Lazán szét fagyna reggelre.
2011. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xnorkax ***** válasza:

Nem lehet. Ők (a többi kutyával egyetemben) nem kerti díszek. Ők társasági kutyák. Nekik lelki sérelem, ha nem lehetnek a gazdájukkal.

Mellesleg az sem elhanyagolható, hogy milyenek maguk a kutyák. Rövid szőrűek, ráadásul nehezen tűrik a hideget és a meleget egyaránt.

2011. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nővéremnek franciája van, ő bent tartja, de ilyenkor meg már nem akar bent lenni, az ajtó előtt fezsül állandóan. Nekem labradorom, és én bent alszik, velem van. Nem csak a francia buldogoknak nagy sérelem, ha nem lehetnek a gazda mellett.
2011. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xnorkax ***** válasza:
Egyetértek, Laramaci. Szerintem egy kutyát sem célszerű CSAK kint tartani.
2011. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!