Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek utolsó utáni lehetőségként, végső megoldásként gondolnak csak a kutyaiskolára, vagy akkor sem? Miért utasítják el ennyire? És hogy bírnak együtt élni 10 éveket totál neveletlen, vagy agresszív kutyákkal?

Figyelt kérdés

Tegnap is láttam egy "kutyasétáltató" anya-lánya párost. A labdradoron szájkosár, ketten két kézzel kapaszkodtak a pórázba, a kutya meg körbe-körbe őrjöngött. Előtte nap mentem a kutyámmal, egy másik kutya épp kakilt a gazdája meg rémülten rángatta, hogy siessen már, és húzta át az út túloldalára. Vagy van egy nő a környékünkön, akinek a kutyája mindenkinek nekimegy, szintén két kézzel fogja a pórázt, messzire elkerül mindenkit, de a kutya az út túloldaláról is acsarkodik. Vagy egy másik eset, rohan felém ugatva egy kutya, gazdája sehol, aztán percek után megérkezik, és csak hívja, hívja, a kutya meg nem reagál.


Nem értem, hogy lehet ezt elviselni? Mi öröm van így a kutyatartásban?


2011. ápr. 16. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom sajnálják rá a pénzt és az időt. :S


Nem tudom, akinek nincs hozzá érzéke, alap dolognak kéne, hogy legyen a kutyaiskola. A családomban csak ketten vannak (két külön kutya), akik a fajtára fogják rá, hogy miért neveletlen az eb. No comment.

2011. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Igazad van, én is ezeket tapasztalom... Nekem Kuvaszaim vannak, kiképezve őrző védőre, szépen láb mellett sétálnak stb. és mikor megyek az utcán én kapom ezeket a beszólásokat hogy fenevad, meg minek sétáltatni stb..közben annak a kutyája rohan hozzánk, vagy rángatja a gazdáját...tényleg nem értem ezeket az embereket, kutyát tartanak de a minimális dolgokat nem tanítják meg nekik.
2011. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

ja. pénz és idő.

én most járok egybe, 4. hete. a kutya előtte le se szart, még magamhoz se tudtam hívni. most meg beenged maga előtt az ajtón.

és kb csak napi öt percet szántam rá hogy tanítsam + a kutya suli+ néha séta.

2011. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, ebben az idő meg pénz dologban azt nem értem, hogy egyszer kell rászánni és akkor a következő 10-15 év problémamentes. Ez nagyon hosszútávú befektetés, úgy meg már nagyonis megéri. Inkább, mint végig kínlódni az egészet egy neveletlen kutyával.
2011. ápr. 16. 20:42
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
EZ EGY NAGYON JÓ KÉRDÉS!
2011. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vittem kutyaiskolába a kutyámat, mégis szocializált. Sztem ehhez nem kell feltétlen kutyaiskola...
2011. ápr. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, tényleg nem kell mindenkinek, de a legtöbb embernek sajnos muszáj lenne ahhoz, hogy normálisan együtt tudjanak élni a kutyával.

Egyébként tényleg jó kérdés.

A legtöbb ember nem hiszi el, hogy a kutyasuli segíteni tud. Esetleg hallották, hogy valakijük ment egy rossz suliba és ott nem segítettek semmit, és azt hiszik az összes olyan.

Olyanokat is ismerek, akik túl büszkék ahhoz, hogy menjenek. Mert szerintük fölösleges, egyedül is bírnak a kutyával... Na persze.

Én nagyon felkészültem a kutyámra, elolvastam egy csomó nevelési könyvet, és még mielőtt meglett a kutya, már vártam, hogy vihessem suliba, és eszméletlen sokat segítettek.

2011. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez Magyaroszág:( Mindenből pénzkérdést kreálnak az emberek és ezért nem tudnak gazdaságosan létezni. (Itt jön a: Ki mire költ ...című előadás anyaga)

Nekünk is van egy közel 1 éves kutyánk. Mielőtt elhoztuk, már "elkezdtem" a nevelését, azóta folyamatosan tanítom. Két munkahely és család mellett, pedig nem vágytam kutyára, de a felelősségérzetem erősebb:) Bár a kutyaiskoláról nem tettem le, (nem anyagi kérdés miatt) mert szükségesnek tartom, úgy gondolom, hogy v. milyen módon meg lehetne szervezni olyan oktatást is, ahova ingyen elmehetnének a kutyával azok az emberek, akiknek valóban nem jut iskolára (indokolt esetek azért vannak).


Sajnos a fentiek hiányában nem csupán egy neveletlen kutyája van, hanem - sok esetben - közveszélyes a környezetében élőkre is egyaránt!

2011. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a napi ételre alig van pénze,nem fog sulira költeni,főleg itt falun.

Havi 27 ezer ft rokkantnyugdíjat kapok,szívesen vinném,de miből?

Itt falun meg oltásra is alig költenek az emberek,nemhogy ilyesmire.

Ez Magyarország.

2011. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én is rengeteg ilyen kutyát látok nyílván pénz és idő hiány miatt nem viszik de akkor meg nem kéne kutyát tartani ha ennyire nem ért hozzá a multkor is mentem az utcán a kutyámmal és nekem rontott egy vad állat azt mondta a gazdája ő rá is szokott támadni hát kérdem én nem éri meg az a pár ezer forint?
2011. máj. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!