Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én egy 13 éves lány vagyok...

Én egy 13 éves lány vagyok azon töprengek, illik-e hozzám egy német dog vagy egy svájci fehér juhász vagy a leonbergi? És miért? Melyik? A felsoroltakon kívül és fogadok válaszokat!

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Tele van ez a fórum 13 éves lányokkal? Ráadásul mindegyik fajtaválasztás előtt áll? Azt ajnálom, ne szaporítsd/átok a kérdések számát feleslegesen!
2009. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Ezek közül a svájci fehér juhász lenne leginkább neked való szerintem. Azért, mert a másik kettő nagyobb, erősebb kutyák. A juhászokkal amúgy is könnyebben lehet bánni.
2009. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Így látatlanban nem nagyon lehet ezt megmondani.


Ki tudja... lehet hogy 150 cm magas 30 kilós mimóza vagy, de akár lehetsz egy 180 centis 90 kilós amazon is.


Én azt mondom menj el tenyésztőkhöz vagy kiállításokra, nézd meg a fajtákat, beszélgess olyanokkal akik tartják, és akkor kiderül melyikhez vonzódsz a legjobban.


Ha mások döntenek helyetted könnyen lehet hogy mást választasz mint amit kellene.

2009. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

jaja.. ma már 3 kérdést láttam ami igy kezdődik: én egy 13 éves lány vagyok....és mind a háromnál a svájci fehér kutya és a leonbergi van....

a német dog, az kevés ideig él....és nem városi kutya, mégha kertes házban is laksz...nagyon sokat eszik, és a tápnak jó minőségűnek kell lennie, ami persze nem olcsó!!!! többet eszik mint Te!

szóval inkább vizslafajtát!

2009. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Fakutyát! Aki ilyen hülyeségeket kérdez...
2009. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Az a lényeg, hogyha fiút veszel, és sétáltatod, akkor meg kell tudnod fékezni, testi erővel akár. Gondolkodj el rajta, hogy meg tudsz-e fogni egy csupa izom, megfeszülő, 60 kilós kutyát, és ha igen, akkor lehet választani. Bár ezek nem feltétlenül agresszív fajták, azt mindenképp el kell tudnod érni, hogy te legyél a falkavezér. Ha első kutyás vagy, akkor mindenképp egy kisebb fajtát ajánlanék.
2009. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

az elsőnek és volt még valaki...

egy 13 éves lánynál sorsdöntő is lehet egy kutya felelőség szempontjából...

amúgymeg szerintem legyen keverék, sokkal értelmesebb és kisebb az esély betegségekre, meg persze igazi egyéniségek :) és kezdetnek mindenféleképpen kis vagy közepes termetű kutyussal kezdd

2009. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Ezt neked kell eldöntened...
2009. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

21:11!

Ezt úgy gondolod, hogy ezen a fórumon meg lehet válaszolni? Semmit nem lehet tudni a kérdezőről jellemében, tulajdonságaiban. Milyen alapon ajánlanád pl a vizsát? Mert bárkivel jól kijön? Viszont ha kellően nincs lefárasztva, nincs ingergazdag környezetben napi szinten, nincs szocializálva, akkor ugyanúgy problémás állat lesz! Nagytestű kutya? oké! Fogja tudni kb 15 évig minőségi táppal etetni? Ami napi szinten kb 4-500ft? És a nagytesű sem fekszik el egész nap a fa tövében. Akkor legyen kistesű? De milyen? Még azt sem tudjuk, hogy esetleg nem volt-e tengerimalaca, amit aztán a szüleinek kellett gondozni! Akkor most mi a helyzet? (a kérdező nem értsen félre, nem személyeskedem, de nagyon sokat nem tudunk...)

2009. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

21:11-es vagyok

igazad van, de végülis tanácsot kért, attól még lehet akármit írni, szíve joga mit akar, én csak írtam valamit

2009. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!