Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehtne tenni a kutyámmal...

Ixiripixiri kérdése:

Mit lehtne tenni a kutyámmal hogy nyugodt legyen a sétálás ha elmegyünk hogy ne ugasson folyamatosan mintha megveszne?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy 3 éves kínai kopasz tacskó keveréket állatmenhelyről ivartalanított szuka kutya. Sétálásnál minden embert és kutyát megugat mintha támadnának és mintha megvadulna ilyenkor a kutya. Nemtudok vele nyugodtan sétálni már nemtudom mit tegyek kérlek segítetek. Mit tudnék tenni hogy csökkentsem az ugatását hogy nyugodtan tudjunk sétálni? Válaszokat köszönöm.
2011. ápr. 17. 19:58
 1/6 xnorkax ***** válasza:
Azért ugathat, mert fél. Kell egy kis idő neki, lehet, hogy ezelőtt sosem volt sétáltatva, a szocializáció kimaradt neki és most sok az új zaj, ember, állat, minden. Próbálj végig nagyon nyugodt lenni, ne állj meg, ha ugat, hanem diktálj egyenletes tempót. Ha tudod, csökkentsd az olyan részeket, ahol sok a kutya.
2011. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az első válaszolóval nagyon egyetértek. a legfontosabb hogy TE ne idegesítsd fel magad, ha ilyen helyzetbe kerülsz. a kutya érzi, hogy te épp milyen lelkiállapotban vagy. ha idegesít h ilyen és csúnyán beszélsz, vagy rángatod, neki, mivel nemérti h mit mindasz azt jelenti hogy a gazdi is fél, vagy oka van félni, hisz ideges. maradj nyugost, mivel tacsi rövid pórázon könnyű megtartani. és hideg fejjel csak egyenletes tempoban haladj tovább. persze ha kell korrigáld, mond h neki h nemszabad!huzd közelebb a lábadhoz. sok sok séta segít hogy megszokja a világot, ami neki érthetelen és félelmetes (autók, villamosok, hangos emeberek, idegen kutyák). ha te nyugodt vagy ő is rá fog jönni h nincs baj. erősíts falkavezérség terén. (gugliba írdd be : hogyan legyek falkavezér). ez azért fontos, mert ha magabiztos falkavezér vagy leveszel egy csomó terhet a kutyád lelkéről. amig ő húz, ő megy be az ajtókon először, nem figyel rád, morog addig ő a főnök, hisz meg kell védenie a falkátokat a sok "veszélytől". ha te nem avgy vezér akor ő ezt rögtön megérzi és átvezsi a szerepet. ez az ösztöne. h tul kell élni.

az első teendőd mindenképp a guglizás, ahol elolvasod a pontokba szedett dolgokat és betartod.

az én tacsim is kemény dió volt. nem vettem komolyan a kis talajcirkálómat. sajnos elpofátlanodott rendesen. azóta sikerült átvennem a falkavezérséget:)

2011. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

neki valszeg a sima suli még tul nagy falat lenne.

mindenképpen segítségre van szüksége.

2011. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harcikeszed, mint látod nem egy őrző-védő tanfolyamot, hanem egy rehabilitációs tanfolyamot ajánlottam neki!
2011. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mármint harcikeszeg :D
2011. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen tudom, én is az egyetértésemet fejeztem ki abban h segítségre (rehabos képzésre) van szüksége!:)
2011. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!