Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata?...

Bettuta kérdése:

Van valakinek tapasztalata? Hogyan szoktassam le a kutyámat arról hogy a járókelőket sétálás közben ne ugassa?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én is pont ezt akartam kiírni x)

váromén is a válaszokat ... :P

2011. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
amikor jönnek tereld el a figyelmét jutifalattal és ha rád koncentrál és őket ugatja, akkor odaadod
2011. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

*nem őket ugatja

bocsbocs:D

2011. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz félelemből ugathatja őket? Vagy kommunikálni akar velük?
2011. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem inkább agresszívnek tűnik, az ahogy ugatja őket.
2011. aug. 30. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az agresszió az lehet félelmi is, domináns is, sőt lehet zsákmányösztönös is. Az ugatás ennél még több féle lehet.

Kezelni mindegyiket másképp kell, bár a figyelemelterelés mindegyiknél bejönhet.

Mennyi idős? Idegenekkel barátságos? Más kutyákkal milyen a viszonya?


Kicsit több infó kéne ahhoz, hogy érdemben tanácsot lehessen adni, bár neten keresztül több infó alapján is nehéz.

2011. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Másfél éves kan,nagyon okos, megmentett kutyus. Fél évesen került hozzam, megtanulta a pacsi, ül, fekszik, labdat visszahozza, és ha sétálok vele nem húz, a macska után nem rohan, ha azt mondom gyere, szótfogad.Az idegen gyerekeket is megugatja, sokszor az az érzésem megis támadná őket.Ilyenkor meredten nézi őket el kezd húzni, és ugat.
2011. aug. 30. 19:31
 8/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hogy a kutyákkal barátságos.Azt nem írtam, hogy az anyukáját gyerekek ölték meg, lehet ezzel kapcsolatos az agressziója a gyerekek felé??Az idegen felnőttekkkel is hasonló a reakciója.
2011. aug. 30. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy kiskorától fogva el volt tiltva az emberektől? Általában ha nem hagyják, hogy a kutya emberekkel érintkezzen, bizalmatlan lesz velük, esetleg fél aminek ugatással ad hangot.

Persze van olyan ember, aki alapvetően nem szimpatikus a kutyának (a kutya hihetetlenül jó emberismerő, rettentően érzékeny a kisugárzásra).

Szerintem ne tiltsd el az emberektől, legyen sok pozitív élménye velük, és akkor talán megváltozik.

2011. szept. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

a sok megoldás ami a pozitív megerősítésen alapszik,( jutifalat,figyelemelterelés,stb ) ,már bocs de sz@rt sem ér !!!

a kutyád agresszív az emberekkel ! ez tény ( és amikor majd egyszer elszabadul esetleg megsebesíthet embereket ??? igen !!)te pedig jutalmazod , mert éppen nem ugat rájuk ????

először is KUTYASULI !!

másodszor ,szöges nyakörv, és szigorú, de azonnali negatív visszacsatolás, amint rámozdul az emberre-gyerekre- bárkire .mert előbb mozdul,és csak utána kezd ugatni.

persze a nyakörv helyes használatát előtte meg kell tanulnod, egy kutyasuliban, ahol rajtad kívül több ember,és még több kutya van !!!!

de a lényege nem a szöges nyakörv, hanem,hogy te a vezér ezt engeded !!!!

beszélhetünk itt a pozitív megerősítés erejéről, de az MOST NÁLAD semmi ! a fizikai bántalmazás természetes a kutyák között, és ezt kell HELYESEN ALKALMAZNI, ENNEK A MEGTANULÁSA,ALKALMAZÁSA, A HELYES MÓDSZER AZONNALI KIVÁLASZTÁSA, ÉS ANNAK AZONNALI ALKALMAZÁSA A NEHÉZ !

mikor szolsz rá mérgesen, mikor rántasz a pórázon, mikor használsz szöges nyakörvet, mikor csíp a kutyába,mikor ütsz rá gyorsan és számára nem láthatóan, illetve,kirívó ,ritka esetekben mikor vered meg, és persze a vége az elhajlítás ( mikor a kutyát a nyakánál fogva lefekteted az oldalára és úgy kell maradnia, míg te markolod a nyakát ( ezt a domináns kan kutyák a fogaikkal csinálják !!!!!)

vagy hagyod az egészet és lesz ami lesz .

2011. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!