Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Venni szeretnék idén kutyát,...

Venni szeretnék idén kutyát, mégpedig a bordeaux-i dog lenne a választott. Milyen természetű ez a fajta? Alkalmazkodóképességre, esetleg agresszivitásra is kíváncsi vagyok. Kisgyermek mellett mennyire jó?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

6 hónapos a bordeaux-i

dogom.Imádom.Értelmes,okos,egyéniség,lakásban tök jól elvan.5 éves a lányom,és imádják egymást.Cak ajánlani tudom.

2009. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az enyém december 27-én volt 2éves! 2éves volt a fiam mikor kapta kölyökként! Teljesen megbízható, gyermekkel szemben határtalan tűrőképessége van! Végtelenül türelmes velük! Példa erre, hogy a fiam a farkánál fogva húzta, ert azt hitte az a póráz! Egy halk moraj annyi sem jött ki a kutyából, nem még hogy esetleg kapna a gyerek keze után! Imádjuk! Persze a fajtából adódóan lehet másképpen is nevelni! Tudok képeket küldeni ha érdekel miket volt képes tűrni szegény a fiamtól! A mai napig ha jó idő van a kutya oldalán fekszik a fiam, pedig már 56kg a kutya, és kb 2x akkora feje van mint a gyereknek, tehát nem lenne ellenfél! Ha olyan társra vágysz aki viszonozza a szereteted és nem undorodsz a nyálcsorgató kutyáktól (boxer, angolbull, amerikai) akkor ne tétovázz! Nagyon ajánlom!!!!!!!
2009. márc. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért hozzá kell tenni az elöttem szólókhoz, hogy kell a határozott gazda. Következetes, ha kell keménykezű viselkedés. Amúgy mindenben igazuk van.
2009. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj oda, hogy dp szűrtek legyenek a szülők és erről papírt is kérj.
2009. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még sajnos nem vagyok nagyon járatos a kutyanevelésben, ezért nem tudom, mit jelent az, hogy dp szűrés. Segítene valaki?
2009. márc. 4. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
AZt jelenti, hogy csípőizületi diszplázia (csípőficam tuképp) Aki tenyészt és lelkiismeretes, az csak teljesen egészséges minden lehető főleg öröklődő betegségre szűri a tenyészpárt és ha gond van, nem vonja tenyésztésbe őket. A DP főleg nagytestűeknél szokott előfordulni a hirtelen növekedés miatt. Szóval minden orvosi papír kell a szülőkről. Kell továbbá a kölykök oltási, féregtelenítési papírja, és a törzskönyv. Azért szoktak csalni ezekkel a tenyésztők, mert nagyon sok pénz ha tisztességesen csinálják a sunyulással százezrekkel több marad a zsebükben. Olvasgass utána a tenyésztők kötelességeinek és hogy miféle dolgokra kell még odafigyelni a választásnál, mind a tenyésztőt, mind a kölyköt illetően. Javaslom elsőre a MEOE oldalát. de ellátogathatsz fórumokra ahol gyakorlott kutyások vannak és alaposan ki vannak vesézve ezek a kérdések és persze nyugodtan bármit lehet kérdezni. mingyá küldök linket
2009. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez lenne amit ismerek de a netboard-on is van mindenféle kutyás fórum.

2009. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!