Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted egy DOBERMANN...

Szerinted egy DOBERMANN legyen kinézetre aranyos, vagy ne?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy egy dobermann logó fülekkel, olyan, mint egy vizsla, de, aranyosabb, mint vágott, álló fülekkel, és különben is állat kínzás megvágni egy kutya fülét, csak a kinézete miatt.

De, sokan mondják, hogy egy dobermann nem azért lett ilyen, hogy olyan aranyos legyen a külseje, mint egy magyar vizslának.

Neked mi a véleményed?


2011. ápr. 18. 19:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik dobim van most és neki is lóg a füle, mint az előző kettőnek. Ennek ellenére házőrzés közben nagyon félelmetes.Megnézném annak az arcát, aki azt mondja hogy így nem tud félelmetes lenni, nem hiszem, hogy megpróbálna bejönni hozzánk.

Lógó füllel is tud bájos lenni és félelmetes is.

Van, mikor szinte röhög a kutya. Látnátok labdázás közben, vagy mikor barátok jönnek hozzánk. Arról már nem is beszélve mikor a saját barátaival találkozik.

Akkor viszont, ha idegen megy el a ház előtt, plána ha megáll... huhh valóban ijesztő lógó fül ide vagy oda.

2011. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mint egy erdélyi kopó.
2011. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

1. A dobermannt Friedrich Louis Dobermann tenyésztette ki. Ő "teremtette". És bizony ő kupírozta a füleit.


2. Olyan ne mondja, hogy állatkínzás a fülkupírozás akinek halvány lila f...ja sincs arról, hogyan csinálják. Harcoljatok a szaporítók, állatgyilkosok ellen. Ilyeneken kár veszekedni.


A dobermann kupírozott fülű mióta világ a világ és mióta kitenyésztették.

2011. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%
Ja mert úgy születik mi?? Kutyának milyen érzés az meg kit izgat, végül is nem a gazdinak fáj az...
2011. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Mert mit érez? Ápoltad már a fülét műtét után? Mert én igen. Ha Te is akkor írd, hogy kínzás.
2011. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%
Azok akik itt osztják az észt azoknak üzenem hogy ne itt adja a nagy állatvédőt hanem ahol tényleg szükség van rá és ha arra nem képes akkor meg maradjon kussba mert már nagyon szánalmasak vagytok.Amúgy fülvágás nélkül egy komolytalan kutya a dobermann.
2011. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg az a nagyon szánalmas mikor valaki így gondolkodik! De az nagyon. Kutyám csak akkor komoly ha felvágatom a fülét...egy kutya nem attól lesz kemény, csak mellesleg. Az hogy te ápoltad, attól még honnan tudod mit érez? Mondta neked? vagy leolvasod róla esetleg? Én minden téren kiállok az állatokért megnyugtatlak, beleértve az értelmetlen beavatkozásokat is, mert így lesz menő, meg komoly...
2011. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

"vagy leolvasod róla esetleg?"

Pontosan , aki törődik a kutyájával már ismeri annyira hogy tudja mikor nem jó neki vmi.Nekem nincs dobermannom , de több ismerősömnek van , a kötésen kívül ami zavarta őket nem volt különösebb bajuk a fülvágással.

És szerintem is idétlenül néz ki lógó fülekkel.

2011. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 zsuzsabazsa ***** válasza:
86%

Na erre az Isten teremtettéhez hozzászólva.

Azt is mondta, hogy "párosodjatok és sokasodjatok".


Na, és mégis ivartalanítják a kutyákat, pedig az Isten ivarosra teremtette őket. Abba akkor miért kell bele avatkozni az embernek?

Ha az ivartalanításba beleszólhatunk akkor miért ne lehetne fület vágatni?

2011. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%

Igen én ápoltam. És igen (képzeld csak el) "leolvastam" róla mit érez.

Neki eleve nem vágták hosszúra, ezért kötözni sem kellett. Du.-n csinálták, kb. 1 óra múlva már ugyanúgy játszott stb.

De nem magyarázkodok itt neked, mert úgysem érted. Felesleges. De inkább másra fordíthatnád az energiáidat. Ha nem láttál még ilyet, akkor ne ítélkezz. Légy szíves.

2011. ápr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!