Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztává...

Hogyan neveljem szobatisztává a kutyát?

Figyelt kérdés
Ma este kétszer is a szobába csinált. Milyen módszer a szobatisztaságra neveléshez?
2011. ápr. 19. 03:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez kutyától függ,hogy milyen hosszú folyamat lesz.Nálunk a mopsz 6 hónap után lett szobatiszta.A lényeg nagyon kell rá figyelni.Alvás,játék,evés után jön a pisi-kaki.Ha elvered vagy bele nyomod az orrát nehezebben fog szobatiszta lenni.

Sűrűn ki kell vinni az udvara és megdicsérni ha ott pisil.Jutalom falat is mehet neki.Én úgy csináltam,hogy nem mentem ki vele mert akkor csak rám figyelt és sz istenért sem akart pisilni.Mindig kiraktam óránként és mikor láttam,hogy pisil kimentem és nagyon megdicsértem!Sok sikert és türelmet!:)

2011. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez nekem is nehéz feladat volt, főleg amíg rossz idő volt és keveset volt odakint. Most, hogy jobb idő van már egész nap kint szaladgál és odakint is végzi el a dolgait. Ilyenkor én is nagyon megdicsérem.:) Viszont ami nekem idebent bevált, az a kutyapelenka. :) Le kell teríteni a földre és állítólag van benne szaganyag, ami oda vonzza a kutyust. Na ez szerintem nem állja meg a helyét annyira, ezért én azt csináltam, hogy kicsit ráitattam a pisijéből, így érezte rajta a saját pisi szagát. Oda raktam a pelust, ahová szeret a házban pisilni járni :D Nálunk ez a fürdőszoba :D Szóval leraktam oda ahol mindig elvégezte a dolgát, beitattam egy kis pisit a pelusba és egy idő után hál istennek sikerült oda szoktatni. Nehéz volt, de ha egyszer rá pisil, utána már egyre jobban menni fog :)Azóta már csak arra pisikél. :)

Viszont a kaki dolgot nem végzi el rajta, úgyhogy ez csak a kisebb gondot oldotta meg. :) De ez is valami már. :) A pisi úgyis rosszabb. :) Sok sikert. :)

2011. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Változott a helyzet. Mostanában nyitva hagyom neki az ajtót, hogy önként és dalolva kimenjen végezni a dolgát. Most csak a konyhában piszkít annak ellenére, hogy csak egy ajtó választja el az udvartól, amit szintén nyitva hagyok neki, de mégis a konyhába piszkít. Mit tegyek ez ellen? Kinövi?
2011. ápr. 20. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:

ne szid le a kutyát ha bepiszkít később kiprovokálja... jól etesd meg, meg itasd meg, utána zárd be egy kicsit a helyére, és enged ki az udvarra... ha elvégezte a dolgát dicsérd meg.

a szag is nagyon fontos, odapiszkít a kutya legközelebb is, ahol érzi a szagot.


másik módszer: zárd ki :D

2011. ápr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"odapiszkít a kutya legközelebb is, ahol érzi a szagot."


Van ebben valami, mert ma reggel pont oda piszkított, ahova a múltkor is. De valahogyan csak be tudom folyásolni azt, hogy csak kint csinálja és bent sehol sem szabad. Nem akarom őt kizárni, mert még pici. Annyira imádni való kölyök.

2011. ápr. 20. 21:36
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
Pl. meg lehetne azt jatszani,hogy otthon maradsz vele,es figyeled,mik a "jelei" annak,hogy vegtermek jon,olyankor pedig viszed is kifele.Ha rajtakapod,hogy a lakasba piszkit,azonnal szidd ossze,ha kint sikerul,akkor pedig dicserd.Ha hajlando vagy Te vagy valaki mas 1-2 hetig folyamatosan a kutyaval lenni,es nem engedni,hogy a lakasba piszkitson,gyorsan meg fogja tanulni,hogy nem szabad.
2011. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ikukac válasza:
Tanisd be neki hogyha nagyon kell neki akkor kezdje el kaparni az ajtót, és nyissátok neki ki.
2011. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kaparni az ajtót ilyen kicsi korban még nem fogja szerintem... és 2 hét se kell a kutyának h metanulja, a milyénk kb 2 nap allat tanuilta meg.. hétvégét rááldoztam és figyeltem. ha a konyhába pisil be lényeg h utánna ecetes felmosóval vagy vmi olyannal ami elveszi a szagot, jól töröld fel. pisilés meg kakilás elött probáld fegyelmezni. nem lesz könyű pisilésnél, mert ott csak legugol és már pisil is :D de kakilásnál figyeld meg elkezd körözni. akkor szid le és vid ki... kakil 1et dicséret. ha kakilást már kint végzi fél siker, mert pisilést is ott fogja majd... ez csak idő kérdése és türelem játék. sok szerencsét hozzá :)
2011. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!