Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Flexi kutyapórázt hogyan...

A Flexi kutyapórázt hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés
A kutyámnak Flexi márkájú sétáltató póráza van, ami visszahúzza a zsinórt automatikusan. Most a kutyám kitépte belőle az elejét, a zsinórt meg behúzta a rugó. Szétszedtem, de sehol sincs benne rugó, így most összerakva nem működik a visszahúzás.
2011. ápr. 20. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
vegyél neki szépen egy normál pórázt és először tanítsd meg pórázon menni.
2011. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
azt már nem lehet megcsinálni,vegyél egy újat,vagy ahogy előttem is mondták,egy sima pórázt és tanítsd meg normálisan menni!
2011. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xnorkax ***** válasza:
70%

A flexi nem egy márka, hanem egy pórázfajta. :)

Ez már nem hinném, hogy javítható. Ez baj a flexikkel, hogy nagyon hamar tönkremennek. Én is azt javaslom használj normális pórázt, azt nem szakítja szét olyan könnyen a kutya és sokkal biztonságosabb is. Amúgy én nagyon utálom a flexi pórázokat, mert ha neki indul a kutya akkorát tud rántani... Ráadásul tényleg nagyon hamar tönkremennek.

2011. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Ez velem is előfordult, beakadt a póráz vége valahova, elszakadt. Visszahúzódott a póráz, nem bírtam kihúzni, nagy nehezen szétszedtem, azóta meg nem működik, mert nem húzódik vissza. Ennyi volt. Azóta rendes pórázt használok.
2011. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

megjavítani sajnos nem tudod... amit ajánlok, hogy legközelebb nézd meg, hogy hány kg-os kutyának valót veszel, és tervezz egy szinttel fölé. Szóval kicsi kutyának közepeset, közepesnek nagyot... akkor nem lesz ilyen hiba. Ha pl. 22 kg a kutya, ne a 10-25 kg-ig valót vegyél neki, hanem egy 25+-osat.

Amúgy én két közepes méretű kutyát sétáltatok flexi pórázzal, és teljesen meg vagyok vele elégedve.

2011. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egy észrevételem leírom, mivel többen panaszkodtatok, hogy nem működött utána a kutyapóráz:

Ezeknél mindig van belül egy laprugó, ami előfeszíti a zsinórt ill. szalagot. Legbelül található a spulni közebében.

Pont most kellett szétszednem a sajátom, ezért is kerestem itt infót.

A legfontosabb, hogy NE HÚZD LE a középső rögzítő tüskéről a spulnit, ha nem akarsz magadnak plusz munkát.

Nyilván, ha elszakadt a vezeték, akkor egy eléggé kitekeredett állapotba kerül, mire találkozol vele. A megfelelő előfeszített állapotba úgy teheted, hogy (miután csomómentesen visszaszerelted a leszakadt részeket, belefűzve a vezetőgyűrűt is) abba az irányba tekered a spulnit legalább néhány fordulattal, mintha a kutyád meghúzná a pórázt. Csak ezután teszed vissza a vezetőgyűrűt a helyére.

Nekem most tökéletesen müxik.

A hitvitának pedig, hogy a rövid vagy hosszú póráz a jobb, itt nincs helye.

2014. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Azóta már három éves, 20 kg-os kutya lett. Végül hagytuk a flexit és vettünk egy erősebb fajta pórázt.
2014. jan. 4. 15:02
 8/8 anonim válasza:
Hármas válaszólónak üzenem, hogy a felxi az egy márka és nem pórázfajta. Léteznek más márkájú automatapórázak is. Látom már nem aktuális a kérdés, de amúgy meglehet javítani a pórázt. Nekem a feltekercselt lemez tört el a pórázban de megtudtam csinálni, bár kell hozzá türelem. Amúgy nem ajánlom a felxi márkát senkinek, mert kb 4-5* áron adják el a pórázokat mint más márkák...
2018. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!