Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csinált már valaki hasonló...

Csinált már valaki hasonló tesztet Berni pásztorral? Lehet javítani az eredményen?

Figyelt kérdés
Kíváncsi voltam, hogy a 21 hónapos Berni pásztorom milyen házőrző. Szóltam egy csavargónak, hogy öltözzön vastagon, vegyen fel kesztyűt stb. és a sarokteleken lévő házam utca felőli oldalsó kerítésén másszon be, hogy mit fog csinálni a kutya. Én bent voltam a házban készenlétbe, hogy ha gond lenne kimenjek. A lényeg, hogy amikor a fickó a kerítéshez ért ugatta, ezt az ürge félelmetesnek tartotta, de mivel látta, hogy a farkát is csóválja beugrott. A kutya megszaglászta és hagyta mászkálni a kertbe. Annyira nem akarom csibészeltetni, de azért lehetett volna egy kicsit keményebb a fellépése.
2011. febr. 9. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De legalább ismerted azt akit megkértél,mert ha csak úgy megkérted,akkor ő már tudja,hogy a kutyád nem egy véreb...
2011. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A Berni nem éppen egy őrző-védő.. Fogadd el olyannak amilyen.
2011. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek neked keményebb fellépés? Ha valaki be akar törni megmérgezi, fejbecsapja stb. Tök fölösleges dolgokat vársz el.
2011. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig lehet rajta javítani

ÖV képzésnek hívják, és alapfokú engedelmesség után lehet nekiállni, de legalábbis teljsen kézben tartható kutyával...

2011. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"De legalább ismerted azt akit megkértél,mert ha csak úgy megkérted,akkor ő már tudja,hogy a kutyád nem egy véreb..."


Alkesz fickó pár utcával odébb lakik. Adtam neki egy 500-ast. Ilyen kis segédmunkákból él.

2011. febr. 9. 10:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez Neked "segédmunka"? Na mindegy.


Egyébként ahogy előttem is írták, ha valaki be akar törni, azt egy kutya soha a büdös életbe nem akadályozza meg. Lelövik, megmérgezik, stb.

2011. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Amúgy pedig lehet rajta javítani

ÖV képzésnek hívják, és alapfokú engedelmesség után lehet nekiállni, de legalábbis teljsen kézben tartható kutyával..."


Köszi utánanézek az ÖV képzésnek. Engedelmesnek mondható, bár nem tudom mire gondolsz. Odajön, nem megy ki a kapun, leül, fekszik, pacsit ad.

2011. febr. 9. 10:16
 8/17 anonim válasza:
0%
Ha házőrzőt akarsz akkor leginkább egy németjuhász lenne a megfelelő kutya, vagy még a boxer, de a pitbull meg ezek nem jó kutyák ugyanis, ha az írígység elkapja őket akkor a saját gazdájukat is képes megtámadni! Nekem is volt több kutyám de semelyik se jók! Pulikra is azt mondják milyen okosak stb. elekezdenek ugatni nyílik a kapu már játszani akarnak :( A Berniről annyit, hogy talán akkor lehet belőle jó házőrző, ha kutyaiskolába viszed :)
2011. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Rendben,de azért jó lesz vigyázni,bár ha már elitta az agyát,akkor nem nagyon tudja továbbadni senkinek...:D
2011. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A berni nem örző-védő. Azért azt fotózd le, ha csibészkart fogatsz egy bernivel, szívesen megnézném:D. ÖV képzés, próba szerencse, de a természetével nem hinném, hogy összeegyeztethető, szerintem a segédnek is csóválni fog vagy megijed.
2011. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!