Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne számomra megfelelő?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, csak hobbi célra, tanítgatni, túrázgatni vele.Imádom a kutyulikat, már rengeteget tanultam a tartásukról, nevelésükről és a fajtákról is, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre is, hogy milyen fajta kuty lenne nekem jó. :) A lényeg, hogy a céljaimra jó legyen és max. 15 kilós, rövid (vagy kicsit hosszabb) szőrű legyen.Gondoltam már keverék kutyára is.Róluk mi a véleményetek? :)

Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. ápr. 21. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szép dolog lenne, ha egy menhelyi kutyust vennél magadhoz.

De ajánlani őt tudom pl. Igazi családi kutya, okos, értelmes.

[link]

Francia Bulldog, 8-14 kilósra nő meg

2011. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én egy 1,5 éves keveréket fogadtam örökbe 4,5 éve... A legjobb kutya a világon! Imádom!

Ő innen jött: [link]

Őket azért ajánlom, mert nagyon ismerik a náluk lévő kutyákat és ha ezeket az igényeidet elmondod nekik, akkor közösen meg tudjátok találni a számodra tökéletes kutyát.

Én gyakran járok ki hozzájuk mai napig...őket ajánlanám:

[link]

[link] - ő az egyik kedvencem, pont a jelleme miatt

[link]


Sok sikert!

2011. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod! :)

igen a francia bulldog tetszik, csak nekem túlzottan divatkutya, meg olyan tömzsi. xD nekem a vékony, sportos ebek tetszenek igezán. :D :)

2011. ápr. 21. 20:39
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsónak is köszönöm a választ, meg is nézem a linkeket. :)
2011. ápr. 21. 20:39
 5/15 anonim ***** válasza:
labrador.? (:
2011. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 aulac ***** válasza:

Elég keveset írtál magadról.

Hány éves vagy? Fiú, lány? Mennyi szabadidőd van? Iskolába jársz, vagy dolgozol? Mikor tudsz vele foglalkozni?

Sportos ember vagy, vagy otthonülő típus? Egyedül élsz, vagy családdal? Kertes házban, vagy bérházban/lakótelepen?

2011. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Foxterrier? Energikus,mozgékony, de szeretnivaló. Van nagy kerted??
2011. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szerintem azok alapján amit leírtál nem lehet ajánlani nyugodt szívvel.

Pár kérdés:

Hol tartanád? Kertes házban vagy sem?

Gyereked van-e?

Más háziállat pl. macska van-e?

Naponta mennyit lenne egyedül a kutya?

Naponta mennyit tudsz vele foglalkozni? Nem csak a hétvégét kérdem hanem általában.

Ha kertes házban laksz beengednéd a házba vagy kint kell lennie?

Tanítani mire szeretnéd? Személyvédelem, agility, dog dancing, vagy csak sima engedelmesség (ülj, gyere, hozd, stb)?


Azt hiszem hirtelen ennyi. Ha ezeket előtte nem tisztázod magaddal akkor rosszul fogsz választani.

2011. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Még eszembe jutott:

Ha kertes helyre viszed a kert állapota mennyire fontos? Azaz megöl-e bárki bárkit ha van pár túrás a kertben? Ha igen, akkor kotorék kizárva.

Mennyire zavarhatja a szomszédokat az ugatás?

Más kutyák közé vinnéd-e? Ha igen akkor pl. a boerboel kizárva.

Mennyi pénzt szánsz a megvételére (ha esetleg nem menhelyes lesz).

Utána a fenntartására mennyi pénzed lesz? Vannak igazán költséges ebek.

Most már azt hiszem tényleg ennyi, bocs ha túl bő lére eresztettem magam. :D

2011. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztett, fajtatiszta kutyát szeretnél akkor elsősorban eurázsiai kutya, spitzek vagy valamilyen spániel, de szóba jöhetnek magyar fajták is mint a mudi. Keverék kutya vagy menhelyről származó is nagyon jó megoldás, ha nem akarsz többtízezer forintokat fizetni egy kutyáért és esetleg később rohangálni vele akkor én ezt az utat ajánlanám, de hozzá kell tenni hogy az alapvető állatorvosi vizsgálatokat minden kutyán érdemes elvégeztetni.
2011. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!