Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkshire terrier milyen...

A Yorkshire terrier milyen kutyafajta? Nyugodt, okos, szelíd. Stb? Mennyibe kerülne, ha egy tenyésztőnél venném meg?

Figyelt kérdés

És az igaz, hogy kb 3 fajtájuk ismert van a legkisebb, közepes, és nagyobb? (ezt csak hallottam)


Bérházban lakunk így egy kiskutya lenne a megfelelő.


Esetleg tudtok még nagyon kistermetű kutyafajtákat mondani?

(Sajnos nem vagyok olyan jártas ilyen témában:) )


Köszi a válaszokat, ha írtok.


2011. ápr. 21. 20:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
előző vagyok csak lehagy tam az oltásokat 4db kell neki 3500ft 1 db
2011. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:10

"60.000ft volt + 20.000ft törzskönyv"


Én azért a MEOE-nél rákérdeznék annak a törzskönyvnek a valódiságára.

2011. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem minden kutya ilyen méregdrága csak a nagy okosok azt hiszik hogy ami nem 200ezer forint az már keverék meg szar. Nyílván ne az expresszről vásárolj hanem valami megbízható helyről. Az én kutyám se volt 100ezer forint meg nincs törzskönyve és persze ő már akkor nem is fajtatiszta de ha most gondolnék egyet és hirtelen csináltatnék neki akkor a keverék kutyám fajtatiszta hirtelenlenne. BAROMSÁG. A szülei törzskönyvesek akkor vajon ő hogy lenne keverék? -.- "Csak mert nincs papírja."
2011. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

nekem 2 utcáról befogadott kutyusom van. egy tacsi meg egy erdélyi kopó (nagyon originalnak tűnik, dehát ki tudja. ingyen voltak. a tacsinak fél évesen kialakult a térdkalácsficama, ez kistestű kutyabetegség. ha szűrt tk-s szűrt tacsim lenne ilyen gondom sem.csak a röntgenje 8000Ft. oltások darabja 4000Ft, chip hálisten olcsón lett de 4000ft volt, játékok, tálak. prémium táp (nem szuperprémiuim). baromi sokat fizetek dokira h ne legyenek fájdalmai, ne romoljon a lába. megteszem mert fáj neki. ilyen kis kutyánál nem is a kaja sok, mert még a royal canin sem lenne drága egy hónapra leosztva. hanem az h nem tudhatom milyen baja lesz még...és nem 40 ezerért vettem egy szaporítótól, hanem ingyé' voltak... az erdélyi kopóhoz már most nézem a szűréseket h mit fogok csináltatni ha elég idős lesz hozzá. ezek a szűrések sok pénzbe kerülnek, nem csak a doki, hanem a benzin, meg az idő. aztán kiváltani a gyógyszert v kialakitani ha eseleg diszpláziás egy kimélő életmódot... ezek a dolgok benne vannak egy igazi tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutya árában. nem lebeszélni akarlak.ha baj van sokkal többe kerül a kutya, mintha egyszer fizettél vna 70ezret. egyszerre sok, de akk gyűjts, mert később nem lesz 2 havi orvoshoz járás, meg ilyen olyan gyógyszerek szedése. jahh nekem mind a 2ő allergiás is. a tacsi a pollenre, a kopó meg a csirkére. tk-s kutyáknál ez sem lenne.

nem azért vannak utcáról keverék kutyáim mert, nem fizetnék kutyáért. rajongok a harci tipusú kutyákért, de vkinek ezeket a kóbor ebeket is be kell fogadnia...pedig komolyan többe kerül igy h mindig dokihoz rohangálunk. és még ezen felül vannak az amugy sem olcsó muszáj dolgok, bolhacsepp havonta, kaja, néha uj játék. az kölyök pedig az első évben alapból is sokba kerül ha tk-s ha nem.mire meglesz minden oltás, mire pótolod amit szétrágott...

2011. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
amugy yorkit is kutyája válogatja, de mivel terrier ezért annyira nem nyugodt tipus. nem lehet egy szobában tartani meg megkerülni vele a háztömböt oszt jóvan. méretéhez mérten naponta kell vinni őt is sétálni, meg kis kutyás társaságba.alapból ugyazt igényli mint a többi kutya, testmozgás, fegyelem, szeretet, kaja. kutyasuli neki sem árt. mert hiába kicsi, meg cuki ha nem neveled meg, nincs enek szabályok és nem zavar hogy huz, mert pórázon nem egy nagy erőt igénylő dolog féken tartni, attól mpég bizony szét tudja kapni a lakást.najó ez már nevelés kérdése, nem is ez volt a kérdés.bocsi
2011. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

neten nagyon sok dolgot találsz a helyes kutyanevelésről. nem gazdik véleményét kell mindig figyelembe veni hanem olvass utána állatorovosk, kiképzők véleméynének is. ezer meg ezer cikket találsz ha beguglizod.

[link]

[link]


olvasgass és gondold végig h menne e.

ne haragudj csak a kérdésedből itélve gondolom h nem sokat tudsz a fajtáról. kicsi meg cuki, de vérbeli, hangos kis terrier. patkányfogásra tenyésztették ezért mozgékony és ugatós jelzőkutya.

2011. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:58


Nem értem miért vagy felháborodva, ha a törzskönyv nélküli kutyádra azt mondják, hogy keverék. Mert, ha neked nem számít a törzskönyv, akkor nyilván az sem számít, hogy fajtatiszta-e vagy sem. Innentől kezdve az egész puffogásod okafogyottá válik, illetve kizárólag magadra puffoghatsz, hogy képes voltál pénzt kiadni egy nem bizonyított eredetű kutyáért, amikor tele vannak velük a menhelyek, a fajtamentők.

Az, hogy a keverék szar, kizárólag a Te beírásodban olvasható. Én úgy gondolom, hogy inkább szerinted szar a keverék, emiatt neked fajtatiszta kellett, de vagy az anyagi- vagy a szellemi képességeid miatt vettél egyet papír nélkül.

A kérdezőnek még csak annyit, hogy rengeteg gyönyörű kutya várja a szerető gazdikat (yorkie félék is).

2011. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
*a menhelyeken.
2011. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

interneten találsz 40-50 ezerért is yorkiet.

mivel divatkutya, a tenyésztők (vagy inkább a szaporítók) ebből akarnak megélni, mert mindenkinek ilyen kell.


egy rendes 100%-ig egészséges jó vérvonalú stbstb. yorkie 100ezer körül van.


nincs fajtája, max. színekben. van Biewer yorkshire terrier, ami szerintem sokkal szebb mint a sima. meg Golde yorkshire terrier. de méretben nincs fajtája. ha mini yorkie-val találkozol az is csak kamu.


amúgy még ilyen kistestű és olcsóbb lehet:

shih-tzu

bichon havanese

bichon bolognese

bichon frisé

máltai selyemszőrű kutya

pomerániai törpespitz

tibeti spániel

palotapincsi

törpeuszkár

west highland terrier


interneten nézz körül, a bichon-ok 30 ezer körül vannak, a shih tzu (ilyenem van nekem is) pedig 20 ezer körül. de vannak yorkiek is 30-40-50 ezerért.

2011. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem számomra egy kutya sem "szar". Az meghogy csak az én írásomban olvasható hát szerinted. A többire nem is reagálok mert ehez nekem nincs energiám.
2011. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!