Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tenyésztik a Yorkshire...

Miért tenyésztik a Yorkshire Terriereket mini és extra mini változatban?

Figyelt kérdés

Vettem magamnak egy kutyás újságot, amiben van egy olyan fejezet, hogy eladó kutyák. Ott olvastam, hogy két helyen is árulnak Yorkikat mini és extra mini méretben. Tudtommal a Yorki a legkisebb kutyák közé tartozik, és szinte csak a Csivava kisebb nála, de még ha nem is, akkor is nagyon kicsi. Hát akkor milyen kicsi lehet egy mini, sőt extra mini???? Mire jó ez egyáltalán?! Szerintem ez egyáltalán nem jó a kutyáknak... ezek szerintem betegesebbek is, nem?

Nektek mi a véleményetek?


2011. ápr. 22. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

De igen gyengébb, betegesebb jószágok. Azért olyan jó ezt nekik tenyészteni, mert ezt keresik azok az emberek, akik táskakutyát akarnak, ebben van most a pénz. Az a szomorú, hogy én már nem csak szaporítótól hallottam, hogy "mini" kutyával is foglalkozik, hanem "tenyésztőtől" is. Mert ebben van a pénz.

Nekem yorkim van, standard 21 cm marmagas és 3 kg. De néha ránézek és megjegyzem milyen pici, pedig ő közel sem "mini".

2011. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

NINCS olyan,hogy mini-extra mini.Ami kisebb a standardnál megadott méretnél az már beteges és túlszaporított.

Amúgy a szaporítok terjesztik ezt,hogy tőlük vegyék meg a kutyát,mert az extra mini és így 'extra cuki' blabla..

borzasztó..

2011. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem is borzasztó...

2011. ápr. 22. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Már a normál méretű yorki is tök alkalmatlan "kutyának" a mérete miatt.


A nagyon pici meg azért "jó", mert ezeket a kutyosokat legtöbbször lakásba veszik, nem a tanyára, ott meg ugye jó, ha nem egy dándog méretű eb flangál az 54 nm-ben.

2011. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úristen, de kicsi! Jól láttam, hogy 80.000 forint, meg van ami ingyen elvihető? Kinek van ennyi esze?!
2011. ápr. 22. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!