Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire tenyésztették ki a...

Mire tenyésztették ki a terriereket?

Figyelt kérdés
úgyértem hogy vadászatra vagy juhászkutyának stb..
2010. aug. 14. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
vadászatra
2010. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában kotorékebeknek, illetve kártevők elfogására használtak, szóval vadászatra lettek kitenyésztve. Nem is csoda, az én foxim minden madarat vagy sünt megugat, vadászösztön.
2010. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A terriereket föld alatti vadászatra tenyésztették ki, mivel erős az álkapcsuk, és a test felépítésük, így a szájával el tudja kapni a zsákmányt, és el is tudja hurcolni. Rövid szűrük miatt pedig nem kell annyit tisztogatni(olyan alaposan) és nem is akad el vele olyan könnyen, még kissebb helyen elfér. De ésszerű, hogy nem egy hosszú szőrű kutyát küldök le a föld alá, hogy valamibe beakadjon, ne tudjon kijönni, aztán fel kelljen ásni kézzel az egész tarlót :D
2010. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 14. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
vadászatra, patkányfogásra:D
2010. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1000Ft lesz, privátban küldöm, hogy hova póstázd
2010. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A yorkikat patkányfogásra, ezt konkrétan tudom:) Bár a mai egyedek szinte teljesen alkalmatlanok a vadászatra, de az én yorkim 2 éve a mezőn egy nagy vágta után elkapott egy egeret.

Nagyon büszke voltam rá:D


Egyébként kotorékebek, szerintem többségük rágcsálókra vadászott.

2010. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!