Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, melyik a jobb...

Mit tegyek, melyik a jobb ötlet? (lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy kiivartalaníttassam a kan Goldi kiskutyámat. Még nincs meg majd pár hét múlva kapom meg! De az előző kutyám során azt tapasztaltam, hogy amikor a szukák tüzeltek , napokig nem volt itthon, állandóan elszökött..és aztán soha nem jött haza.. :S Ugyan 2 éves korában hoztam el a menhelyről így lehet hogy annyira nem kötődött hozzám.. de kicsit tartok attól, hogy a Goldi is ugyan így elmenne, hiába foglalkoznék vele sokat és szeretném nagyon..stb.. Nem tudom, kerüljem el a "bajt" ? Vagy a Golden Retriever nem szökős fajta?? Nem fog elmenni, akár mennyire is szeretne?? :S :)

Köszi előre a normális válaszokat :)


2011. ápr. 22. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fajtától függ a szökési hajlam,hanem egyedfüggő.
2011. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah értem, köszi. De akkor most mit tehetnék?
2011. ápr. 22. 14:52
 3/7 rékakutyakiképző ***** válasza:
Először is a menhelyi kutyád azért is szökött meg, mert nem vélt téged főnökének. (az én kutyám is kan és nem szökik meg a tüzelő időszakban)Több fegyelmezést kellett volna kapnia a kutyusnak. Nem a fajtától függ, hogy szökős fajta-e, hanem attól, hogy hogyan neveled fel. A kutyának nem az a legfontosabb, hogy mennyire szereted, hanem, hogy mennyire vagy jó vezére, többre értékeli a jó vezért az agyonbabusgatásnál. Ha kellően fegyelmezed(nem bünteted, mert az negatív érzéssel társul, míg a fegyelmezés határozott-nyugodtsággal). Vidd sokat sétálni, járj vele kutyás helyekre(kutyafuttató, kutyasuli...) és így ha le is van mozgatva, meg jó főnöke van, akkor minden rendben van. A herélés csak akkor kell, ha nem akarod majd pároztatni. Mivel ha nem párzik akkor tele lesz tesztoszteronnal, ami frusztrálta teheti, és agresszívvá. Vagyis csak akkor ajánlom az ivartalanítást, ha hobby kutya lesz belőle, nemzési szándékoktól mentesen.
2011. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha megműtöd tuti nem fog a szukák után kiszökdösni és nyugodtabb is lesz más kutyákkal.
2011. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mivel, ő lesz az első olyan kutyám aki kicsi kora óta velem lesz, ezért nem tudom eldönteni sokszor, hogy most mit kell, hogyan stb.. Ezért kérdezlek részben titeket is :)

Természetesen, nem lenne elkényeztetve, és agyonbabusgatva :)) Mindig is egy jól nevelt, okos kutyára vágytam! Sokat foglalkozom majd vele!! :) De sajnos ezzel a ki heréléssel vagyok bajban, hogy melyik lenne a jobb.. Szerintem mi nem fedeztetnénk, se semmi.. de azért néha néha megfordul a fejünkben...

2011. ápr. 22. 15:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulmányozd ezt a cikket, és dönts belátásod szerint: [link]
2011. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hűha!

Köszi szépen! Ez kellett :))

2011. ápr. 22. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!