Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teherbe eshet-e egy kutya a...

Teherbe eshet-e egy kutya a fiától?

Figyelt kérdés
Kuvasz szuka egy kenelben van tartva fiával, lányával és egy "családon kívüli" kan kuvasszal. Most vemhes, de párosodott a keverék fiával, és a fajtiszta jövevénnyel is. Van valami szeleció, mint pl. a macskáknál, mert azok állítólag "válogatni tudnak" a különböző spermák között(de lehet, hogy rosszul tudom)?
2011. ápr. 23. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen összevisszaságban tartva, nem lehet tudni melyikkel párosodott...ha a saját kölykével, akkor lesz egy szép belterjes, genetikailag selejt almod. Ivartalanításon nem gondolkodtál esetleg? Összevissza pároztatod a kutyákat, így fog leromlani egy csodálatos fajta.
2011. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Semmiféle ilyen nincs, akár mindkettőtől is vemhes lehet, amennyire én tudom... De ha nem is, simán lehet a fia is a kedves papa. Oltári nagy ostobaság volt őket így egybe zárni.
2011. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, a kutyák nem ismerik a rokonságot. És majd születnek jó beteg kiskutyák. Gratulálok.
2011. ápr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

A spermák nem válogatnak.

Szép keveredés van ott.Remélem, nem fogod kuvaszként árulni őket.

2011. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Apropó, remélem a szukád lánya meg a testvérétől lesz vemhes, az lesz csak a fincsi. Ivartalaníttasd mindet, vagy tanulj meg felelősségteljesen kutyázni.
2011. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom mire jó ez...Tenyésztő nem vagy azt látom, inkább szaporító...Tudni illik, kuvasz kennel tartásra alkalmatlan, tüzelő szukát nem zárjuk össze a saját kan kölykével, fajtiszta kuvasz nincs, csak fajtatiszta. Mellesleg, a beteg kölykökkel majd mit kezdesz...
2011. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Még szép! A macskákkal nem vagyok tisztában, de a kutyák között ennek nincs akadálya. Anya a fiától, lány az apjától, sajnos bármi megeshet. Ha a fiának "erősebbek", dominánsabbak a spermái, vagy azzal volt jobban összeragadva, akkor attól lesz a kölyök, ha a másikkal akkor a másiktól. De a véletlen is dönthet róla. Ez már nem rajtad múlik. De én nagyon drukkolok neked hogy az idegentől legyen. A vérfertőzött kutyák idegrendszere nagyon gyenge, agresszívak szoktak lenni, gyenge immunrendszerűek, betegesek. Főleg a kuvaszoknál fordul elő ez gyakran, ahol sok a túltenyésztett kutya. Nem szabad a tüzelő szukát ilyenkor kan közelében tartani, olyan is megeshet hogy egy kis mitugrász növendék eb kapja hátba. Tenyésztő vagy? Mert ha igen gondolom még lesz almod, és akkor ügyelj jobban ezekre a részletekre. Ha meg nem tenyésztesz komolyan, akkor inkább ne hozz le így almokat. Csak jó tanács. Lehet hogy neked megéri, de a kölyköknek nagyon nem!
2011. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
74%
Én nagyon remélem hogy nem akarsz kutyát tenyészteni, ha mégis akkor sürgősen mondj le róla! Ekkora felelőtlenséget, hogy a tüzelő szukát a kan kölykével egy kennelbe tenni, ilyet nem lehet egy tenyésztőnek elkövetni! Ha pedig nem vagy tisztában a fogamzás folyamatával és a vérvonalak fontosságával egyáltalán miért csinálsz ilyet? Most valószínűleg születni fog egy halom ideggyenge és immungyenge kölyök, akiknek a fele meg sem éri majd az egyéves kort! Ha pedig csak nem ivartalanítottad még a kutyáidat és ez tényleg a tudatlanság és a véletlen műve sürgősen ivartalanítsd őket! Lehet hogy eddig nem voltál tisztában ezzel, de most már talán érted, hogy ilyet nem csinál olyan, aki szereti ezt a fajtát!
2011. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Édes Istenem, még szerencse, hogy a kanok nem nyírták ki egymást hanem szépen megosztoztak. Hogy lehet ennyi esze valakinek?

És most mi a szart csinálsz a kölykökkel? és a lányát is testvére fogja befedezni? aztán az összes belterjes beteg állatot eladod kuvaszként?

2011. ápr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tyler913 ***** válasza:
73%

Abba az igazan rossz belegondolni,hogy ezeket a szegeny kiskutyakat valoszinu el is fogja adni,talan meg penzt is ker a "fajtiszta kuvaszert",a leendo gazdik meg vagy horhatjak feszt allatorvoshoz,de az is lehet,hogy egy bekattan es pl. gyerekre tamad...

Na ezert kene nagyon komolyan szabalyozni a kutyatartast.Ivaros kutyat ne tarthasson senki,csak a tenyesztok.

2011. ápr. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!