Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltiesek! Mi a véleményetek...

Sheltiesek! Mi a véleményetek a kutyáról? Milyen a természete?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy jól kijön-e más állatokkal(kutya,macska)?Illetve ha napi 2-3 órát sétál kibirja a délelőttöt egydül?Mert középiskolás vagyok de van két hugom akik kb. 1 órkkor vagy 2-kor hazaérnek.Szerintetek tönkretenné a lakást egy délelőtt alatt ha egyedül van?És még egy dolog hogy olvastam hogy szeret a gazdival menni mindenhova.Elvihetem esetleg nyaralni is?És kinti-benti kutya lenne.
2011. ápr. 24. 10:48
 1/4 anonim válasza:

Nekem nincsen, de ismerősömnek van. A sheltie nagyon érzékeny kutya, és szerintem első kutyának nem minden esetben ideális..


Minden kutya kibírja egyedül délelőtt, de le kell fárasztani nem csak fizikailag, hanem agyilag is a nap többi részében.

Az, hogy jól kijön-e más kutyákkal attól függ,hogy hogyan szocializálod. Sokat kell kutyák közé vinni, kölyökkorban főleg figyelj rá, hogy ne legyenek nagyon rossz tapasztalatai más kutyákkal, mert az egész életére kihathat..


Nem hiszem, hogy tönkretenné a lakást, de benne van a pakliban. Ha lekerítesz egy olyan helyet, ahol nem tud tönkretenni semmit, azzal nem adsz neki lehetőséget a hibázásra. Néhány rágós játékot, régi plüssálatot adhatsz neki(az én kutyám nem eszi meg, de ha lenyelné a darabkáit, inkább ne..!! ) , az efoglalja valamilyen szinten.


Nyaralni elviheted, csak a helytől függ, vagy a hoteltől! Vannak kutyabarát szállások, úgyhogy találhatsz helyet..!


A sheltie nagyon aktív, és érzékeny kutya(könnyen válik félőssé, bizalmatlanná emberekkel és kutyákkal szemben is.) szerintem gondold át..


Nekem menhelyről van kutyám, és tökéletes! Eddig nem panaszkodhatok rá. Egyszer volt beteg 3 év alatt, és nagyon okos, ragaszkodó, és a menhelyen eltöltött idő által elég szociális(neki 'jót' tett a menhely, de ha menhelyről hoznál el kutyát, akkor mindenképp ismerd meg egy kicsit a 'jelöltet' :) )


Én inkább ajánlanám neked a menhelyi kutyát! Hidd el, nem a kinézet a lényeg, és hogy elmondhasd, hogy milyen drága volt, és milyen jó helyről van.

Gondolom nem szeretnéd kiállításokra vinni, illetve sport célból sem kéne fajtatiszta kutya Neked. Rengeteg gyönyörű kutyus vár gazdira, akár sheltieszerűt is találhatsz...

2011. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Ez hasznos volt!Igen gondolkodtam a menhelyen is de legközelebb csak Pesten van az pedig 80 km.:(
2011. ápr. 25. 19:56
 3/4 anonim válasza:
kétlem, hogy közelebb nincs.. merrefelé laksz? akár sintértelepen is nézhetnél, ott is rengeteg tündéri kutya van..
2011. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Egy 2 éves kan sheltie-m van. Tökéletesn kijön a többi kutyával imádja az embereket, mindent nagyon szeret a lényeg, hogy a gazdival lehessen. A sheltie tökéletes fajta annak, aki álandoan foglalkozni tud a kutyával. Amennyiben nem kap elég szeretet sokat van egyedük, makaccsá válhat, persze ez attol is függ, honnan van és mit örököl, de lenyegében te alakitod a kutyád. Érdemes tenyésztötöl vásárolni a kutyát. Az én kutyám csak a saját dolgaihoz nyul hozzá, nemvolt még példa rá, hogy szétrágott volna bármit is. mindig van elötte valami játék, vagy rágcsa amiröl tudja, hogy az az övé. Mindenhová viszem magammal, kivéve kisbolt stb. de tökéletesen elvan egyedülis 1-2 órát. A fajta 2 hibája: az egyik az érzékenység, a másik pedig az ugatás. Mindig szeretettel tanitsd a kutyát, akkor nem lehet probléma. Az ugatás pedig hozzátartozik..hiszen juhászkutya,ha nagyon örül valaminek, vagy meglát valami érdekeset..
2011. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!