Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék hogy ne nyomja...

Mit tehetnék hogy ne nyomja össze a szuka a kölykeit?

Figyelt kérdés
?
2009. márc. 5. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos a tenyésztés ezzel jár. Ha megszületnek a kicsik, akkor 1 hétig nincs nagyon alvás, ott kell lenni mellettük.
2009. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
az én kutyám nagyon ovatos volt,de 2hétig igy is a földön aludtam(az,hogy aludtam egy kicsit túlzás) a doboz mellett.az első héten cicire kellett tenni az egyik picit,mert nem "érte el".én se tudok mást mondani,csakhogy figyelni kell.
2009. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Készíts elletőládát. A kutya nagyságához méretezd és az oldalfalától számolva erősíts fel egy lécet, ami alatt átférnek a picik, de kibírja az anyát, ha ráfekszik. Vigyázz arra, hogy ne kelljen ugrania a szukának, hanem kényelmesen betudjon lépni. Az ellető láda közepére pedig "lógass" be egy infralámpát. Ez azért szükséges, mert a kölykök a hőt érzékelik és a lámpa alá, tehát középre fognak mászni, amíg a szuka nincs velük... Az aljára legjobb a faforgács. Sok sikert.

2009. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Kérem a lepontozást: legközelebb akkor elless, kérlek, ha az alapinfókat már tudod...

Megdöbbentően sok van belőlük, ahogyan meggondolatlan szaporítóból is-sajnos.

2009. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerinted ez alapinfó utolsó válaszoló tenyésztő vagyok és ez a kérdés nálunk tapasztalt tenyésztőknél is holt pont nem tudjuk hogyan megoldani ezt a problémát .Kedves értelmes válaszadók eddig is úgy csináltam hogy kiszedtem dobozba a szuka alól és beraktam két óránként szopni az anya kutya alá és a léces megoldást is próbáltam már de nem igazán vált be mert nem odanyomja a kölyköket az oldalához hanem alámásznak és ott nyomja őket össze és a kiszedős dolog helyett gondoltam hogy van valami praktikusabb megoldás is. Köszi az értelmes válaszokat
2009. márc. 5. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én még sosem tapasztaltam ezt a dolgot, nem is értem, ha egy anyakutyána "normális". Többszöt is volt vemhes kutyánk. Befogadott, a sajátunk, most az enyém is... És sosem volt ilyen probléma. Lehet, hogy azért, mert mi nem dobozt csinálunk nekik, hanem el van kerítve egy nagyobb rész a szukához mért magasságú deszkával, meg alul is deszke. Fölötte ami kell, hogy ne a földön feküdjenek plusz infra. Akkorára csináljuk, hogy ne kelljen rakosgatni őket, így elég nekik pár hetes korukig, amíg nem kell felfedezni a világot. Akkora a hely kb, hogy az anya és a kiskutyák mellé még én is kényelmesen be tudok ülni nyújtott lábbal. Lehet ez megoldás. Persze az elfelejtettem mondani, hogy ez nem a házban van, hanem kinti helyiségben. Na akkor most pontozhattok le :), de egy kiskutyánkat sem nyomták össze, pedig nem kezdők vagyunk. Egyébként valamikor a kutyaházban is szült a kutyám, és akkor sem volt semmi probléma, kétszemélyes kutyaháza van...
2009. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha tenyésztő vagy, akkor örülj te is, hogy vannak itt még felelősséggel kutyázók, vagy a szaporítás ellen kampányolók.

Ezt lásd meg a válaszban inkább...


Én is tenyésztő vagyok. Elletőláda és infralámpa valamint nonstop figyelem a kicsik felé, még sosem történt baj szerencsére...De a tutti receptet, amelyet használva nyugodtan lehetne aludni- még nem találtuk fel mi sem.

2009. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is nagyon örülök neki, csak az zavar (nem az elletőládára értem most), hogy manapság már annyira kontrolállt és természetellenes minden a kutyával... :S
2009. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

00.36

Az, hogy manapság ennyire vigyázni kell, az nem csak a tenyésztésben esetleg elkövetett hibákból következik.

A jó etetéstől, tartástól a mai szukák sokkal többet kölykeznek, mint ahogy azt a természetben tennék. Egy közepes méretű kutyánál nem ritka a 8-10-es alom, ami a természetben soha nem fordulna elő. A szuka 4-5 kölyökkel simán meglenne, nem számítana, hogy a legkisebb esetleg nem kap enni és elpusztul. Most meg szeretnénk tartani mind a 10-et. Ennek sajnos ára van.

2009. márc. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Boccs láttam itt valamelyik kommentnél hogy ha már csak akkor elles hogyha tudod mit kell tenni?!

Ha már szegény kuty teherbe esik nem fogom elvetetni a kölykeit. legyél ember kérlek. egyébként 10 éve minden évben 2x szül. és nem unom mert nem altajuk el őket elviszik. és örülünk neki...

2009. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!