Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves szuka német...

Van egy 2 éves szuka német juhászkutyám. A lényeg, hogy kutyakiállításra vinném, minden adottsága megvan hozzá csak egy gondom van:Fél az idegenektől, sőt a velem egy házban élőktől is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Általában én etetem, de előfordul hogy nem. Senki nem bántalmazza, idegen kutyákat is elviseli. Jelentős magasságokat tud átugrani, ügyesen apportíroz, szlalomozik, pórázon megy, ül, fekszik, marad vezényszóra...folytathatnám.

Segítsetek ha tudtok!!!!


2010. szept. 10. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell szoktatnod először is a vele egy házban élőkkel, szeresse őket és ne féljen tőlük. Pl.: az idegeneket bevonod egy labdázásba, vagy más játékba a kutyussal, jutalom falatokat kaphat tőlük is. Ha sikerült összebarátkozniuk, akkor vidd magaddal valahova, ahol idegenek közt lehet, de pozitív élményei lesznek.
2010. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Norczy ***** válasza:
100%
elöttem szóló nagyon jól írta, a lényeg hogy minél több emberrel találkozzon, legyen velük pozitiv élménye. Akár barátokkal is csinálhatod ezt a feladatot vagy más kutyással akivel jóban vagy, legyen köztük férfi, nő gyerek, idős vegyesen ha lehetséges. Esetleg még kutyasuliba is vihetnéd ha van a közeletekben.
2010. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Amiket írtál az mind nem szükséges a kiállításhoz. Oda csak egy dolog kell: törzskönyv. Persze győzni nem biztos hogy fog, de nevezni és részt venni csak így lehet és nem kell hozzá apportírozni meg ül-feküdni... Sőt amiket hallok mostanában, még a féllábú kutyát is kirakják elsőnek, tehát lehet az sem tűnik fel senkinek ha fél a kutyád. De amúgy meg vidd kutyaiskolába vagy barátságos emberek közé. De lehet hogy idegi baja van, mert azt mondtad senki nem bántotta, ennyi idő alatt már rá kellett volna jönnie hogy legalább a családtagok nem akarnak neki ártani.
2010. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább suliba kéne vinni. A kiállításon baromi sok inger van, nagyon sok stressz az neki, nem fog tudni szép kört futni, se szépen beállni ha izgul.


Szóval meg kéne vele szoktatni, hogy milyen érzés, ha sok ember, sok kutya van körülötte, mert otthon a legtöbb kutya jól viselkedik, csak idegen ismeretlen környezetben nem produkálnak úgy.

2010. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

egy németjuhásznak magabiztosnak kell lennie. tehát a dolog itt bukik, mert a bíró úgyis észreveszi, hogy a kutyád bizonytalan...

ezt sajnos neveléssel és szoktatással nem fogod tudni 100%-ra fejleszteni...

2010. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

ma 15:23

Nem szükséges az, hogy ne féljen az idegenektől? Ne viccelj, és szerinted a küllembíró hogy nézi meg a kutyát? Távcsővel?:)

2010. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De szükséges valójában csak épp a kutyakiállítások nem épp az igazságosságról híresek ahogy én hallom.
2010. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Hát épp itt van a bibi.Nincs meg minden adottsága,sőt. Szerintem inkább próbálkozz a kutyasulival. Szerintem nem lennél boldog,ha egy csomó pénz befizetése után a kutyádat diszkvalifikálnák,mert fél.

Rengeteg közösségbe járással, gyakorlással egy idő után feloldható a kutya,de ez nehéz. Nekünk 2 kiállítási szezonba tellett,amíg a kutya eljutott odáig,hogy elviseli ha a bíró megtapogatja, megnézi a fogát. Ő nem németjuhász,más típusú kutya,nála ezt a félelmet egy jó felvezetéssel leplezni tudtam.

Remélem sikerül felkészítened a kutyát. Sok szerencsét.

2010. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egy dolgot vagy rosszul írtam vagy rosszul értelmeztetek. Ahova kutyámat vinni szeretném nem egy "törzskönyves" rendes kiállítás hanem ahova a kutyákat versenyezni viszik, nem kell törzskönyv, bármilyen kutya lehet. Az adottsága a lényeg. Helyileg Edelényben szokták évente megrendezni.
2010. szept. 10. 16:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Agilityre gondolsz esetleg?
2010. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!