Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák állóképességi vizsgája?...

Kutyák állóképességi vizsgája? = ÁV A vizsgán csak FCI által elismert származási lappal rendelkező kutyák vehetnek részt. Miért?

Figyelt kérdés

értem én,hogy ez a kutyatenyésztőknek lenne fontosabb, de nekik sem kötelező ??miért??

akik, pedig csak a saját,illetve a kutyájuk fizikai kondíciójának elismerését szeretnék , és a kutya nem törzskönyves, sőt ivartalanított , nekik meg ---nem megengedett a vizsga ?? azon kívül hogy nincs tk , miért ???

talán a lényege az lett volna, hogy egyes munkakutyákat tenyésztők ( németjuhász,border colli,stb )a kutyáikat leellenőriztessék,hogy lám az én kutyám remek erőben van, ismétlem "na de ez nem kötelező "??!!!


2011. ápr. 24. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ÁV bizonyos fajtáknál a tenyészszemle alapfeltétele, másoknál ajánlott és plusz pont jár érte.

Ez egy tenyész-vizsga.

te is elmehetsz egy kutyasuliba és bármilyen versenyen résztvehetsz a kutyáddal, de ez a vizsga kifejezetten a tenyésztést segítendő jött létre. Ahogy gondolom munkavizsgát se akarsz tenni a kutyáddal, kőrunkra se akarod vinni.

2011. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok minden "nem kötelező".

Van már olyan öv, munkás fajta, amelyiknek a munkavizsga sem kötelező tenyésztéshez. A könnyebb vége felé mennek a tenyésztők. Talán amiatt, hogy olyan jó kangzik, hogy ma már nem kell a kutyának az eredeti funkcióját betölteni. Kitartásra meg miért ne mehetnél el?IPO-n is vizsgázik már sok más fajta is, mint, amire eredetileg az IPO rendszeresítve van.

2011. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen fajta kutya, ill. keverék kutya is mehet AV, BH HPO I-II-III vizsgára is.
2011. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!