Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet legkorábban...

Mikor lehet legkorábban ivartalanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy 2 hónapos kutyust, azt mikor ivartalanítahatom?

És mennyibe kerül egy szuka ivartalanítása?


2011. ápr. 26. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elvileg 3 hónaposan ivartalaníthatod, nem minden orvos csinálja meg, az európai felfogás szerint megvárják a tüzelésközeli időpontot, általában a 6 hónapos kort.

Beszéldmeg az állatorvossal, ő hogy látja jónak.

2011. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én pont múlt héten beszéltem az állatorvossal és azt mondta h 7 hónapos korban ő még nem csinálja meg majd 9-10 hós korában.Mondtam neki,h de jelölget és kicsit már domináns szerepeket is felvesz és "tömi" a plüssöket,de siket fülekre találtam..Majd 2 hét múlva újra megpróbálom,hátha kapcsol h ez így nagyon nem jó!
2011. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor lehet másik állatorvost keresni. Sajnos sok állatorvos nem olvassa el a saját kamarájának ajánlásat, nem olvasnak szaklapokat, nem képzik magukat tovább.

Egyszer elvégezték az egyetemet, aztán azóta úgymaradtak.

2011. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen,de hozzá van bejelentve,nála kapta a chipet ,meg az útlevele is tőle fogja,ezért gondoltam h vele csináltatom h ne legyen zűrzavar a kutyus papírjaival(külföldre meg nyáron)
2011. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor ezt mutasd meg neki. Fogadja el a saját kamarája ajánlását, talán okosabb emberek is vannak ott nála:

[link]

2011. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Legcélszerűbb 9 és 18 hónapos kor között. Minél fiatalabb az állat, minél rugalmasabbak a szövetei, annál könnyebb elvégezni a műtétet.
2011. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm:)
2011. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Addigis pl. meg lehetne neki tanítani, hogy hol a helye. A tanítást, foglalkozást nem lehet ivartalanítással kiváltani.
2011. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én a saját szuka tacsimat 7 hónapos kora körül ivartalanítattam ki. sok féle tanácsot kaptam. van ahol azt irják h az első tüzelés előtt kell megcsináltatni, mert azzal 0-ra redukálható a későbbi baj.mostmár belegondolva lehet h az első tüzelést meg kellett vna várni, csak a hormonok kifejlődése miatt. de ezt csak gondolom. minden doki és amatőr márvanegykutyám doki a saját hitvallását támasztja alá hihető v annak tűnő érvekkel.3 hónaposan azért ne....az durva lenne.akk még semmilyen sincsen kifejlődve. attól is függ h mekkora lesz? a kis testűek előbb érnek, a nagyobbak csak olyan 7-8 hónaposan tüzelnek először.jahh és majd arra figyelj h a méhét is kivegyék mert az enyémnek csak a petefészkét vették ki, de ebből még lehet gubanc. h mennyibe kerül azt itt senki sem tudja neked megmondani...nem mi szabjuk az árakat, de sok doki hinlapján fent van. pesten drágáb mint vidéken. béna, olcsó dokihoz nevidd, inkább fizess 5000rel többet csak szépen csinálja me a műtétet.amugy az enyémnek 18ezer volt, 10 kilos
2011. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez a cikk pont erről szól, hasznos és tanulságos:

[link]

2011. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!