Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olcsó és jobb minőségű...

Milyen olcsó és jobb minőségű táp van, mint a chappi és a morzsi?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
dog chow
2011. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
39%
Épp ma voltam Auchanban vásárolni, és láttam a 15 kg-s Chappit 3500 forint körül adják, nos akkor ebben a kategóriában kell mozognunk, max. 4000 forint/15 kg. Ez így kilónként 266 forint, kerekítsünk 270-re. Ebben az árkategóriában szerintem még a sima Tescos, vagy Auchanos táp is jobban megéri, az ugyanis legalább csak szimplán gabonás, és nincs telenyomva mindenféle színezékkel.. de egyébként ha ennyit tehetsz meg csak, akkor ajánlom, hogy inkább a kutyaeledelesnél vegyél valamilyen husokat, és azokat inkább főzd meg neki, jobban jár szerencsétlen kutya vele. Miért vállaltál magadra kutyát, amikor csak ilyen silány minőséget tudsz neki biztosítani? Ne haragudj, de jobb minőségű tápot nem fogsz tudni 270-300 ft/kg-ért venni. A jobbak, amik még nem olyan drágák, a Dog Chow, Josera, Brit, stb, azok is 500-600 ft/kg-tól kezdődnek.
2011. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fogok újra magyarázkodni, 6 éve (mióta a kutyám meg van) nem voltunk rossz anyagi helyzetben, de Te is tudod, hogy válság van. :(
2011. ápr. 26. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a felső kategóriával etetek.De nem látom be miért ne tartson kutyát,aki csak chappit és a morzsit tudja megvenni.Attól még szeretheti,gondozhatja,foglalkozhat vele,oltathatja.Meg minden egyéb,és lehet boldogabb a kutyája,mint aki eukanubát,acanát,hill's.et eszik,de nem szeretik,csak van.
2011. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
bocsi h eztkell mondanom de ezek sajnos nem jó minőségű tápok... a jó minőségűek pl az Eukanuba Purina (pro plan)vagy az Acana.de sajnos ezek nem olcsóak.Sajnos nem szabad a kutyatápon spórolni , mert a kutya egészsége függ tőle :/
2011. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nory0722 ***** válasza:
100%
Előttem szólóval értek egyet. Én is dog chow-val etetek+csomó mindent kapnak,havi 10et költök csak kajára. De nem tudom,miért ne tarthatna az kutyát,akinek nincs pénze 15ezres tápra,de szereti,gondozza,ha beteg,orvoshoz viszi. Szerintem a dog chow még épp megfizethető(nekem legalábbis),de ha te ezt nem teheted meg,azt javaslom,hogy vegyél egy dog chow-t meg egy tescosat(abban nincs színezék,és árához képest a legjobb összetételű,még a chappynél is jobb) és feles arányban add neki. Egy dig chow 7ezer ft,egy tesco-s max 2000,így 4500-ba jön ki egy 15 kg-os táp,ami még éppen elmegy a kutyának. Én mindenképpen ezt javasolnám. De ha van rá több pénzed is,akki 1:3 arányban vegyítsd a tesco:dog chow-t.
2011. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy olyan tép mint a josera aminek 20kgja 8500ft sem fér bele a keretbe? annál lejjebb jó minőségű táp már nincs. éllitólag a fressnapfnak van még vmi sajátmárkás tápja olcsóért. nézd meg a honlapjukat.
2011. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt most általában nem az a lényeg hogy csak olcsó tápra van pénz hisz valóban falun is elélnek házikoszton.és ez mosz nem is a posztolónak szól hanem ugy általában. akinek nincs sok/elég pénze és tudja h cak chapire telik(tehát nem ugy indult h van pénz de pechére válságban elfoggyott)annak nem csak azért ne legyen kutyája mert ne egészséges a táp, hanem ha a kutyának babéziája lesz akkor miből fogja fizetni az infúziót? ez még egy igencsak felelős gazdi kutyájával is megtörténhet. vagy ha futkározáskor belakad valahova a körme és beszakad, azt miből? ha csak chapi van lesz e mellé kiltix scalibor?vagy csak bobi bolhanyakörv (halottnak a csók).és még sorolni lehetne a kötelező (nyakörv,oltások,bolha kullanceleni szerek) és a váratlan (műtét,balesetek,mérgezés, fertőzés) dolgokat.ez nem arról szól h csak bruttó 200e felett tarts kutyát. hanem arról h lesz a pénzed fenntartani akkor is ha baj van. és arra h drága cseppekel távolt tartsd akullancsot h megelőzd a még nagyobb és drágább bajt (babézia, lyme kór és tsai)
2011. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
így van :) énis csak ismételni tudom önmagam;ne a tápon spóroljunk ! Lehet spórolni a pórázon, nyakörvön,tányéron stb...de ne a kutyakaján :/:)
2011. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!