Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a klikkerről...

Mi a véleményetek a klikkerről? Előnyök/ hátrányok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 20:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
51%
szerintem semmi értelme nincs,egy kis dicséret vagy egy kis darab virsli többet ér...
2011. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
68%

Én szeretem használni. Ráadásul a kutyám iszonyatosan élvezi - sokkal jobban mint a sima tanulást. Olyan jó látni rajta ahogy töri azt az okos kis fejét - ő meg szereti törni a buksiját.

Tehát szerintem az a nagy előnye, h a kutyát gondolkodásra, kombinálásra sarkallja :o)

2011. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
74%
Macerás, klikkelni, jutalomfalat, közben figyelni a kutyára meg az időzítésre, póráz esetleg, játék... Én nem szeretem annyira. Lehet egy-két dolgot nem fogok neki megtanítani amire nem lehet rávezetni máshogy de szerintem ebbe nem fogunk belehalni. Nem csodaszer és nem minden kutya egyforma. Az enyémnek nem olyan jó mert nagyon érzékeny. Nem fog sokáig próbálkozni. Én sem vagyok az az ember akinél sokat könnyíti a nevelést a fent emlitett macerák miatt. Én olyan vagyok, hogy elég ha egy tárgy van a kezemben már bénázok az utcán. De ettől még a kutyám tudom nevelni. Mindenki másmilyen. Másnak meg pont ez kell. Ennyi.
2011. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

A klikkert nagyon nehéz használni, és nem azért, mert nehéz megnyomni, hanem mert el kell kapni a megfelelő pillanatot. Ismerni kell hozzá a formálást, elkapást stb.

Én mindig használtam, kutyasuli előtt is jóval, és már akkor is hasznos volt. Gyorsabban tanulta meg a kutyám a behívást és az összes trükköt.

De tény, hogy a kutyasuliban tanultam meg igazán jól használni. Tapasztalat kellett hozzá és oktatói segítség. Igazából arra is jó a klikker, hogy otthon tanítgasd vele a kutyád, de a formálásnak például szerintem több értelme van.

Egyébként első válaszoló: a klikk után is megy a dícséret és a jutalomfalat. Ez a lényege, hogy klikk után mindig kaja jön.

És én is olyan vagyok, hogy nem bírok egyszerre mindenre figyelni, de a klikker ott van a kezemben mindig, és automatikusan nyomkodom, már észre sem veszem.

2011. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vettem észre különbséget a kész feladat végrehajtásnál a formálással és a rávezetéssel tanultak között. Én személy szerint a rávezetésest jobban szeretem.
2011. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
Jó dolog a klikker, és a pozitiv megerősités, de az engedetlenséget viszont büntetni kell, és azt sokan elfelejtik.
2011. ápr. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a tanításnál nagyon bejön, és én egyébként viselkedésproblémánál is használtam hatásosan. A formálás pedig hihetetlen élmény gazdiként, de gondolom, hogy nem véletlenül annyira lelkes olyankor a kutya is.


Én nem is konkrét későbbiekben használatos feladatokat szoktam formálni, hanem ez egyfajta időtöltés nálunk. 101 játék dobozzal, és társai. kevésből csináltam aztán rendes vezényszavas feladatot, de imádom nézni ahogy rájön mit akarok, és magától találja ki a gondolatom. Meg közben nagyon meg lehet ismerni a gondolkodásmódját is, ami más helyzetekben is hasznos.


De az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sem tudtam jól használni a kutyasuli előtt, kellett hozzá az oktatói segítség, hogy tényleg ki tudjam használni az előnyeit, és ne csak egy felesleges kütyü legyen, amire pluszban figyelni kell.

2011. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Hasznos dolog , de én nemigazán szeretem használni mikor dolgozunk így inkább kiképzőmre bízom mikor klikkel.Nem tudom jól jutalmazni ha dolgozunk , mert mondjuk menetelünk kicsit aztán pl. megállok és leültetem , nem látom a fenekét hogy jó pozícióba ülte-e le és oda kell néznem(rosszat meg nem jutalmazok) , ilyenkor viszont már késik a jutalom ha jól csinálja így egyszerűbb ha más likkel mert külső szemmel látja hogy mikor jó vagy rossz amit a kutya csinált.
2011. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Ikan!


Ne idegesíts! Nehogy már a kiképződ nézze hátulról,hogyan ülteted le a kutyádat. Mikor leülteted mindjárt nézd meg, és ha nem az ülőgumóin ül vagy távolabb ül, akkor korrigáld.

Ehhez nem kell klikker.

2011. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
sok eszetek van,mindekit lepontoztok:aki szerint jó meg aki szerint nem jó -.-"
2011. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!