Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ajánlatos konzervet...

Miért nem ajánlatos konzervet adni egy kutyának és miért nem nagyon ajánlják sokan a Pedigree és hasonló száraztápokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbb konzerv vizezett vacak, csekély tápértékkel, a száraz tápokról meg ne is beszéljünk...ipari hulladékok.
2011. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a konzervek 80% ban vizet tartalmaznak és a tápértékük minimális.

A Pedigree és társai pedig színezéket tartalmaznak (ami felgyűlik a vesében és a májban) a fehérje forrásuk pedig vagy növényi eredetű vagy vágóhídi hulladék, egyik se alkalmas etetésre

2011. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A konzervnek 4%-a hús, a többi szemét meg víz. Azért a kevés kis húsért kicsit magas az ár, amit kérnek érte. Olcsóbb megvenni fél kiló csirkemájat.


A pedigree és társainak szintén 4%-a hús, de ott legalább a vizet nem kell kifizetned.

2011. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A konzervnek nagy része víz, nasinak meg a száraztápot feldobni jó, meg fogyókúráztatni az ebet, de rendszeres táplálásra nem alkalmas.

A pedigrével meg az olcsó szarokkal meg több baj is van, egyrészt a kaja nagy része nem szívódik fel, szóval sokkal többet kell belőle adni, mint egy minőségi tápból, másrészt büdöset kakál tőle a kutya, meg a szája is szagos lehet tőle, harmadrészt a fene tudja, mit raknak bele, én nem etetném moslékkal az ebet, na.

2011. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Egy havanese kiskutyának milyen tápot ajánlanátok?
2011. ápr. 28. 17:41
 6/12 anonim ***** válasza:
ProPlan, Acana, Orjen, Brit stb... közép és felső kategóriás tápok. Nekem van egy 8 kg os sheltiem na most lehet, hogy ezek a tápok drágának tűnnek de pl neki a 14kg táp 7 hónapig elég...szóval összességében annyira azért nem drága
2011. ápr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz hozzátenném, hogy ha az acana meg ezek túl drágák, akkor a Josera, Happy Dog, Dog Chow is jó :) Ezek egy kicsivel olcsóbbak mint az Acana, Orijen,stb, viszont jó tápok, mindegyik prémium.
2011. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Melyiket vegyem inkább: Acana Puppy&Junior, Eukanuba Puppy&Junior Small Breed, Orijen Puppy, Pro Plan Puppy Small Breed, Royal Canin Mini Junior? Ti melyiket szeretitek jobban, vagyis a kutyusotok melyiket eszi szívesebben?
2011. ápr. 28. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a havanesem a Royalt eszi.

Ja,a pedigrétől meg hányni szokott...így azt már nem kap sosem.

2011. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira picike az a kutya és annyira keveset fogyaszt, hogy ha nagy kiszerelést választasz, megveheted a legdárgább tápot is, nem lesz több napi 80 forintnál az etetése. Úgyhogy én azt javaslom, hogy halas vagy bárányos Orijent válassz.
2011. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!