Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egérméreg vagy patkányméreg?...

Egérméreg vagy patkányméreg? Melyik milyen? Hogy néz ki? mennyi idő alatt hat és mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom,olvasom a mérgezést.Nekem nincs kutyám,de gondoltam rá,hogy veszek egyet.Rét mellett lakunk.Nem szeretném ha valamit felenne.Most költöztünk ki Pestről panelból vidékra családiba.Rét van már mögöttünk,mienk az utolso utca és ház.Csendes nagyon.Nyuzom is anyuékat állatért.Sok embertől hallottam,hogy nem pusztult bele mégse a kutya soktól,hogy csak elaludt,soktól,hogy vért hányt...stb.Na de mitől mi a tünet?Apunak volt egyszer kutyája és megmégezték.Akkor utánna nősült és felköltözött Pestre.Most kiköltöztünk vidékre,mert mamámtól örököltünk.Itt sok a szomszédban az állat,még tehén is van.A mérgektől tartok mert német juhászt szeretnék és nem szobakutyát!és mekkora mennyiség öl?
2011. ápr. 30. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik vérzékenységet okoz és nagyon lassan pusztul el az áldozat.K vitamin injekciót ad az állatorvos és akkor megmenthető többnyire.
2011. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
most taliztam 2 régi osztálytársammal.Ezer éve nem láttam őket.Meséltem a gyakori kérdések oldalról és arról,hogy épp ma tettem fel ezt a mérgezős kérdést.Mesélte az egyik,hogy neki a 5 éves spánielje megette a mérget a hétvégi házaknál.Azonnal orvos.Infuzio,tabletta,injekcio.Hányt,fosott.De ez evéstől kb 10-15percre.Hamar látta a doki.Ez volt reggel és semmi baj nem volt egészen estig.Még bágyadt se volt.Este elment a helyére összegömbölyödött és elpusztult.Semmi vér semmi fájásmutatás.A méreg mégis végzett vele.A másik mesélte,hogy valakijének a kutyája rengeteget megevett.Sehova se vitték,hányt rendesen.Mai napig él és virul.Pedig tacskó létére 2dobozzal megevett a spániel meg egy kockát evett meg.
2011. ápr. 30. 19:03
 3/3 Ladányi válasza:
Személyes tapasztalat: a patkány, és egérmérgek nagyon keserűek, szinte csak a rágcsálók képesek megenni, tehát közvetlenül nem fogja megenni a kutya. Érdemes rendszeresen körülnézni döglött kisállatokat keresni, mert ezek viszont lehet méregtől pusztultak el, és ezeket már megeheti a kutya. Az első tünetek kb 5-10 óra alatt jelentkezhetnek, dózistól függően. Ilyen tünetek, a látászavar, kitágult pupilla, egyensúly zavar, gyengeség, vérzés a könnycsatornán, véres vizelet, széklet, vér hányás... gyakorlatilag belülről kivérzik a méreg elfogyasztója. Embernél falfehér bőr, állatoknál ez nem tudom hogy jelentkezik. Nem minden tünet jelentkezhet, mert én csattanó maszlag maggal dúsítottam a mérget. Kicsit több mint 1 kis tálca patkánymérget, és hozzá fél ilyen kis tálca maszlag magot fogyasztottam, több mint 12 óráig dolgozott a szervezetemben, mire orvos látott, de valószínűleg ha nem mentem volna sem haltam volna bele. Ha a tünetek jelentkeznek, a K-vitamin segít, de szinte csak injekció formában, mert egy csepp víz is kijön a testből ilyenkor
2014. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!