Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A patkányméreg ha megöli a...

A patkányméreg ha megöli a patkányt az fáj neki?

Figyelt kérdés
vagy nem érez semmi különöset csak elalszik?
2011. júl. 10. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
szerintem elkábul ilyen szédüléssel meg stb, ha nem akkor gondolom mivel érzi hogy leállnak a szervei
2011. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony szenved, nem "csak elalszik". Ez nem "túladagolt altató", amitől örök álomba szenderül, hanem egy olyan anyag, ami feloldja az erek falát, amitől halálos belső vérzése lesz.
2011. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel véralvadásgátlót tartalmaz minden patkányméreg, ezért gondolom, nagyon szarul érzi magát, mert belső vérzése lesz. Biztosan fáj a gyomra, a belei, hányingere van, elgyengül.
2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A patkányméreg vagy az idegrendszert roncsolja, vagy a belső szerveket. Attól függ melyiket választod. Szerintem mindkettő fájdalmas lehet.
2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Elbágyad és elalszik. Szakembertől tudom.
2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én úgy képzelem el, hogy gyomorvérzést okoz, de nem azonnal, hogy a többi patkány is jól befalatozzon a méregből. Igazából ez nem is képzelgés, hanem szerintem olvastam valahol, amikor azt hittem, a kutyám felfedezett egy csomaggal (nem fedezte fel, csak hittem). Ha patkánymérget fogyasztott, utólag már nem tudsz rajta segíteni, szerintem görcsöl, stb., nem túl kellemes érzés a patkánynak.
2011. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem sajnálom hogy így kell őket megölni,anyuékat se tudom lebeszélni róla :( Akkor tavaly ettől halhatott meg a macskánk is, nagyon rosszul volt vérzett kicsit az orra fetrengett nyávogott fél napig haldoklott
2011. júl. 10. 17:39
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%

Aha, elkábul és elalszik. Szép is lenne.

[link]

A patkánymérget evett macska vagy kutya haláltusája az egyik legszörnyűbb dolog, amit állattartó átélhet a kedvencével kapcsolatban. És a patkánynak sem fáj kevésbé. Nem mondom, hogy akkor most éljünk együtt a kártevőkkel, de azért ne hazudjunk már magunknak, hogy ez a patkánynak nem fáj.

2011. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szonjus ***** válasza:
Valószinűleg nagyon, én nem "szakembertől tudom, csak logika: a patkányméreg véralvadás gátlót tartalmaz, az állat több napig szenved mielőtt meghal, szépen lassan minden szerve vérezni fog és az nyilván fájdalmas, én már láttam mérgezett patkányt... elég durva. Az idegméreg is fájdalmas gondolom, bár ritkább, de ha nem is fáj biztos nem elalszik... nem altató. A patkányoknál étkezési szokásaik miatt nem is lehet gyorsan és nagy dózisban ható mérgeket alkalmazni...
2011. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Szia! Érdemes tudnod, hogy a patkánymérgek nagy mennyiségű kumarint tartalmaznak. Ez egy véralvadás gátló anyag,és ennek az ellenszere a K-vitamin!! Amennyiben ilyen mérgezéssel állsz szemben például háziállatnál vagy bármilyen más állatnál,nagy mennyiségű K-vitamint kell kapnia minél hamarabb!
2016. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!