Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem korai, hogy a 7 hónapos...

Nem korai, hogy a 7 hónapos Shar-pei kutyám tüzel? Milyen megoldások vannak arra, h a kan ne dugja még meg? Elzárni nem lehet a kicsit, mert a nagy kiszabadítja mindenhonnan.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%

Ebből a fajtából is egyre több kerül utcára,mert nem kellenek senkinek még ingyen sem.Sokuk szörnyű állapotban,bőrbetegen,tönkretéve kerül menhelyre,legalábbis a szerencsésebbek.

Gondolom azért vettétek a kan mellé a kis szukát,hogy majd a kanotok hogy fogja élvezni a fedezést.Felvilágosítalak:NEM fogja élvezni sem a kan,sem a szuka.Mindkettőnek fájdalmas és kellemetlen a pároztatás,a fajfenntartás ösztöne miatt csinálják,nem élvezetből.Mivel ez egy alapjában életképtelen fajta,az ellésbe könnyen bele is pusztulhat a szuka,vagy a császározás egy vagyon lesz,minden hasznotokat elviszi.

Ha ennyit sem tudsz,mi a ráknak akarsz kutyákat tönkretenni?Szűrve vannak pl.a fajtára jellemző betegségekre?Minden papírjuk rendben?

Ha nem,akkor ne szaporíts!Egyik kutyának sincs szüksége életében legalább egyszer kölykökre.Főleg nem betegekre,amik szaporítóknál születnek.

Az meg kamu duma,hogy mindnek lesz jó gazdája,mert nem lesz.Ilyenkor még sokan szeretnének kiskutyát,de mikor megszületnek és később elvihetők lesznek,már visszamondják.

2011. ápr. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%

nem mielött vettetek egy szukát a kan mellé,akkor kellett volna elgondolkodni,hogy hogyan fogjátok elzárni?

7 hónaposan nem lehet fedeztetni.

3. tüzelés után

És nemm tudom minek szaporítassz egy fajtát,amivel tele vannak a menhelyek és rohadt beteg a fele.

2011. máj. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A tüzelőbugyi nem megoldás! Az arra való, hogy a szuka ne vérezze össze a lakást, nem arra, hogy ne dugják meg. Ilyenkor egy bugyi nem akadály...


Valahogyan mindenképpen el kell különíteket őket, különben 3 hétig ölni fogják egymást, és várhatjátok a kölyök kutyátoktól a kiskutyákat.


Nincs elég beteg shar pei? A fajta agyon van terhelve örökletes szem-, bőr- és izületi problémákkal, és attól még, hogy a ti kutyátoknak semmi baja, nyugodtan lehetnek hordozók.


Ismertem olyan shar peit, akit öt éves korában el kellett altatni, mert konkrétan minden fehérjére allergiás volt, hiába a gyógytápok, kihullott az össze szőre, és mivel nem tudott semmilyen fehérjét megemészteni csont és bőrre fogyott. Véresre rágta magát mindemellé folyamatosan.

Tényleg ilyen kutyák hiányoznak a kutyapiacról?

2011. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
21:43-vel értek egyet! bár utána olvastam és tényleg arra van hogy ne vérezze össze a lakást....DE, mi ezt úgy oldottuk meg hogy egy megfelelő anyagú nadrágot szétvágtunk úgy , hogy azért tudjon üríteni a kutyus ,de a ne tudják "felcsinálni"! nagyon hatásos , sztem gondold meg :)
2011. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintetek érdekli a kérdezőt,amit írtunk?

Ő kitalálta,hogy szaporítani fog,mert milyen jó lesz a kanjának és ő babázhat a kicsikkel.

Az,hogy azok jó eséllyel egész életükben betegek lesznek,legyen az új tulajdonos gondja,ő mossa kezeit.

2011. máj. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés de van válasz:)Úgy gondolom talán korai de nem vagyok 100% kosan biztos benne.Mindenhonnan kiszabadítja?Hm.Erre is van válaszom csináljatok egy nagyon erős kenelt csináljatok rá tetőt és falakat egy kicasi kockát hadjatok ki a falaknál és oda tegyetek rácsot hogy kapjon levegőt.Így már nem tudja én úgy gondolom kiszabadítani:)A kenel az egy nagyob (sokkal)nagyobb ketrec ahol a kutyák általába nagyon jól érzik magukat=)
2011. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
kicasi=kicsi
2011. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!