Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak annyira odáig a...

Miért vannak annyira odáig a tulajok ha pitbulljuk van?

Figyelt kérdés

Már csak azért kérdezem mert attól, hogy pitbull, még nem biztos hogy tud is verekedni.

Régen ahol dolgoztam egy telepen, ott nappal láncon volt egy moszkvai keverék. Behoztak kocsival egy pitet, és amikor kinyitották a kocsi ajtaját kiugrott a kutya, meglátta a láncon lévő kutyát, és odarohant, és bele harapott. Annyi kellett a moszkvainak... ( nem volt kötekedős ) Ba....us alig tudtuk kiszedni a szájából csóri pitet.


2011. máj. 1. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez neveléstől függ

neke is van pit bullom és ő nem támadósa többi kutyával játszikde a legjobb barátja egy törpepincser.

2011. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"attól, hogy pitbull, még nem biztos hogy tud is verekedni"


Viszont sok pitbull tulaj nem tudja, hogy ezt tuják az emberek, ill. szeretik azt hinni, hogy nem tudják.

Sőt, a pit-ekkel kapcsolatban annyi sztereotípia él, hogy nem is csoda, ha táptalajt éreznek a menőzésre.

2011. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez egy elég hülye kérdés, mert minden gazdi odáig van a kutyájától, ha nem éppen a bunyózási képességétől, akkor ő a legokosabb, legszebb stb. Szóval a válasz: azért mert csak.
2011. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A moszkvait farkasok ellen tenyésztették, nem csoda, ha van a vérében egy kis bunyós hajlam. A másik pedig az, hogy egy pit harmad akkora, mint egy őrkutya, hát nem egy súlycsoport, a feje befér a szájába:)
2011. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jó én is odáig vagyok meg vissza a kutyáimtól, és a fél fogukra se lenne elég egy pit, ám mégse emelem ki, hogy milyen fajta, és milyen képességeik vannak. Már mint hogy mi jellemző a fajtára.

Persze én is úgy neveletem őket, hogy ne kötekedjenek. De a nevelés az más kérdés. Nem szoktam velük senkit se rémisztgetni, hogy hehe nekem ilyen és ilyen kutyám van, és tudja meg mindenki, hogy bármilyen kutyát meg tudna verni....


De most komolyan, milyen kérdés már az, hogy a kutyám így és így hívják, és Pit bull.... Röhejes!

2011. máj. 1. 19:15
 6/12 A kérdező kommentje:

19:13-nak.


Az lehet, de ez nem volt fajtatiszta. Az utcán kóborolt, és be lett fogva telep őrzésre. Éjjel szabadon volt. és egyszer bevittem én is a kutyám, de vele tök jót játszottak. Nem volt kötekedős. De az a pit rögtön beleharapott, persze hogy védekezik. Ráadásul meg volt kötve....

2011. máj. 1. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem minden tulaj ilyen. A normálisak nem így viselkednek, nekik nem "menőzésből" kell a kutya. Szóval ők nem is fogják magukra felhívni a figyelmet, ezért nem is tudni róluk, csak az ilyen nagymenőkről.
2011. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is pitem van, és nem vagyok odáig. Viszont így senkinek sem jut eszébe belém kötni az utcán.

22/L

2011. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én belém sajnos már kötöttek úgy hogy velem volt a kutya. Nagy szerencsém volt, hogy akkor is ott volt mellettem, most nem ülnék a gép elött.( Örök hálám neki ) És még így is bárki meg tudja simogatni, és imádja a gyerekeket.

Ám mégse szoktam rémiszgetni az embereket, pedig megtehetném...


Ilyen volt a sebe, ami az én fejemen tátongot volna ha túl élem:

[link]


Itt a szomszéd gyerkőc aki szokott velünk sétálni:

[link]

2011. máj. 3. 14:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem pitem van és nem arra vagyok büszke hogy pitbull hanem arra hogy annak ellenére hogy pitbull nem bánt senkit és semmit mert itt a telepen van pár amstaff akik nem éppen barátságosak és sajnálom őket hogy nem játszanak a kutyákkal mint az én kutyóm. Én gyerekek közelébe is szívesen engedem mert nem bánt senkit csakhogy a gyerekek jönnének de a szüleik nem engedik, mert "harci kutya" bár a légynek sem ártana, de nekem a tököm tele van az előítéletekkel. Egyébként menhelyről hoztam és nem volt szép élete előtte viszont most már boldog:))
2011. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!