Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon fél a vihartól...

A kutyám nagyon fél a vihartól, és mostanában egyre több van délutánonként :/Most is dörög-villámlik :/ Mit tehetnék, hogy ne féljen annyira?

Figyelt kérdés

A házba nem engedhetem be mert apám "idegrohamot" kapna ha meglátná (a macskával sincs túl jóban,de őt bent tartjuk).

Azt hallottam,hogy ilyenkor ha fél,nem szabad a kutyát nyugtatgatni,mert akkor a félelmet veszi helyes reakciónak.Csak nyugodtnak kell látnia minket,hogy ő is megnyugodjon. Igaz ez? Ti mit tesztek ilyenkor?


2011. máj. 3. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is félnek a vihartól, de ilyenkor befekszenek a házaikba. Régebbi kutyám szokta azt meg, mindig befeküdt a szobába olyankor...ezeket úgy szokattuk hogy a házaikba bújjanak be.
2011. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha láthatóan meg van rémülve, érdemes behívni, (ezt próbáld megbeszélni apukáddal) mert akkor láthatja, hogy ti milyennyugodtak vagytok :) az igaz, hogy ilyenkor nem szabad hozzányúlni, simogatni, mert ha a kutya fél, és simogatod, képes megharapni, még akkor is ha nem harapós :/ ha nyugodt családi légkört lát, amikor vihar van, nagyobb rá az esély, hogy leküzdi a félelmét, és ha már nem fél, nem kell behívni :) (ezzel talán apudat is meggyőzeheted, hogy csak néhány alkalomról lenne szó)
2011. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Igen az nagyon fontos, hogy nyugodtságot sugározzatok és ne vígasztaljátok! És ne is pánikoljatok meg semmi ilyesmit. Mert ha látja a kutya, hogy ti sem féltek akkor egy idő után megtanulja, hogy akkor neki sem kell félnie.
2011. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

egyszer mikor apa nem volt itthon,pont eleredt az eső meg nekiállt dörögni,villámlani.mentem volna be a házba,a kutya meg befurakodott a lábam mellett és nem tudtam kihívni...

szegény ment volna egyre beljebb a házba (szobákba,fürdőbe)minél messzebb a vihartól.akkor kihívtam a garázsba,nagy nehezen utánam is jött,de akkor is a legtávolabbi sarokba bújt és kapart mint az őrült.

leültem,ottmaradtam vele,meg beszéltem hozzá ahogy mindig is szoktam.figyelt rám,de a világért sem jött volna ki a lyukból amit kapart magának :) sajnáltam szegényt :(

2011. máj. 3. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk is fél,de mi beengedjük a lakásba ilyenkor.mama régen nálunk is hisztizett,de most már nem.szerencsére :)
2011. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a linket,de azért ennyire nem súlyos a helyzet :)
2011. máj. 3. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2011. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kaukázusi keverék
2011. máj. 3. 23:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk két komondorunk is ilyen volt. Ha jött a vihar, megállíthatatlanul jöttek befelé (nem ismerték egymást, nem egyszerre éltek). Ha már bent voltak, meglapultak a sarokban bocsánatkérő tekintettel. Szerintem ha egyszer beengeded, akkor tudni fogja, hogy van ez a lehetőség, és máskor is kiköveteli.
2011. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!