Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava kutya megfial rá...

Csivava kutya megfial rá párnapra eltűnik a kicsi lehet h megette a kiskutyát az anya?

Figyelt kérdés
van ilyen h saját kutyáját megegye Ha van mellette egy másik aki nemrég fialt ő tenne ilyet h megeszi a másik k. kutyáját mi nyoma lehet ennek h lehet észreveni? Van e tünet és mi az?
2011. máj. 3. 17:19
 1/9 kisnita ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kéne szaporítani a kutyát, másrészt a lefialt szukát figyelgetni kéne, nem csak azért, hogy ne egye meg a kölyköt hanem azért is mert számtalan probléma felmerülhet a fialás alatt/után.

Ha az anya kutya nem kap elég táplálékot (gondolok itt jó minőségű, fehérje dús kutyatápra nem moslékra meg 200Ft/kg tápra) akkor előfordulhat, hogy megeszi a kölykét. Ritkán, de előfordulhat. Főleg tapasztalatlan szukánál.

Nem igazán értem amit írtál. Van a Csivava mellett még egy szuka aki nem rég fialt és talán ő ehette meg a kölyköt? Vagy mi? :O

Első körben azt tudom mondani, hogy az lenne a legjobb megoldás mindenki számára, hogy ha fognád mind a két kutyádat (vagy amennyi van) és elvinnéd őket az állatorvoshoz ivartalaníttatni és akkor többé ilyen nem fordulhatna elő.

2011. máj. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Az elsővel teljesen egyetértek!!!!


De mielött leellett volna utána lehetett volna olvasni itt a neten, hogyan kell fogadni a kicsiket.

A SZUKÁNAK TELJES NYUGALMAT KELL BIZTOSÍTANI ELLÉSNÉL ÉS UTÁNA!!!!

És ezt jó pár helyen leírják, még a hülye is megtalálja......

2011. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, így már mindjárt érthetőbb a kérdés látod.
2011. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Várjál csak...van egy szukád,ami fialt,és van mellette egy másik is,szint úgy kölyökkel.mi vagy te szaporító?????vagy csak én vagyok nagyon gyanakvó?
2011. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos,hogy szaporító,olcsó csivikölyköt jól el lehet adni.

Hogy miért?Tenyésztő alapból felkészül a kölykök születése utáni 24 órás ügyeletre.Általában egyszerre egy frissen ellet szuka van nála.

A kannibál"szukát azonnal és véglegesen kivonja a tenyésztésből.

2011. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én abból indulok ki,ha az én kutyám kölykezne,kivennék szabit,és mindig figyelném,2-3 napig.nem ám hogy leellik aztán viszlát!!!

hát így jártál,legközelebb több ésszel...nem kéne mohónak lenni.

2011. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Jó kis szaporítótelep lehet, ahogy egyszerre két (vagy több) szuka ellik egymás mellett.

Nálunk az első héten ki sem tudom tenni az anyjukat, úgy védik a kicsiket. Mindenféle fondorlattal kell napi 4-5 x kicsalni a kertbe, hogy elvégezze az ürítési feladatait, különben még azért sem menne ki. Egy másik kutyát meg a közelébe sem enged az alomnak. Ha az első hetet megélték a kicsik, akkor már a mami és mi is megnyugszunk kicsit és többször otthagyja őket jóllakottan. Addig viszont mindig alszik valaki abban a szobában, hogy kéznél legyünk, ha valami gond van és az anyjuknak is megnyugtató, hogy nem hagyjuk magára.

Hallottam már kutyáról, aki megette a kölykét, látni szerencsére még nem láttam ilyet.

2011. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez nem rólam szól szól egy barátnőm kérdezte tőlem és nem tudtam azért jártam neki utánna h van e ilyen nekem nincs kutyám egy se csak egy papagáj
2011. máj. 4. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

így azért más...

azért leírhattad volna,mindenki egyszerre rosszra gondolt!aztán nem lettél volna támadva.

2011. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!