Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutya megférne egymás...

Qwertz100 kérdése:

Két kan kutya megférne egymás mellet?

Figyelt kérdés

Most van egy kis testű (13Kg)kan keverék kutyám.

Szeretnék még egy kan kutyát (talán németjuhászt) és nem tudom hogy egy helyen összeszoknának-e.


2011. máj. 4. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sztem neveléssel megoldható..de az elején biztos lennének harcok hogy ki legyen az úr a háznál:)
2011. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
verekedni biztos fognak, de ha 1ik ivartalanítva van akkor megférnek majd egymás mellett
2011. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezek a harcok akár sérüléssel is járhatnak, vagy inkább egyik megadná magát?

2011. máj. 4. 22:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez neveléstől függ. Nekem Amerikai Staoffrdshire Terriereim vannak és a falkában még a legkisebb összezörrenéseket sem tűröm. Van szuka is kan is, de nincsen gond. Az összezörrenések járhatnak sérülésekkel természetesen.
2011. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk anyunál volt 2 kutya. Voltak verekedések,de sosem komolyak. Néha a fülük vérzett, de 2-3 nagy bunyó után nyugi volt fél évig.
2011. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!

Az, hogy melyikük a falkavezér mennyi időn belül derül ki?

2011. máj. 4. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nálunk ez folyton változott. Hiába nem voltak sose szukával,minden tüzelési időszakban lejátszották a harcukat.
2011. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De mivel méretbeli különbségek lesznek, így gondolom a nagyobb kutya minél előbb átveszi majd a falkavezérséget..
2011. máj. 4. 22:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Megférnek egymás mellett ne aggódj! Nekem egy kan mudim és egy kan komondorom van!:)
2011. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Virtuska válasza:

Ha a kutyát fiatalkorban veszed, akkor ameddig kölyök nem kell számítanod komolyabb összetűzésekre a két kutya között (már persze ha a meglévő kutyátok jól van szocializálva). Később rendszeresen lehetnek hatalmi "harcok" a két kutya között, de gyakorlatilag ezek nem komolyak, ha nem hagyja nekik az ember, hogy azzá váljanak.


A lényeg, hogy az otthoni hierarchiátokban te legyél a legmagasabb helyen, mert akkor tudod mindkét kutya viselkedését kontrollálni.


Ha biztos vagy benne, hogy a meglévő kutyusod 100 %-ban szótfogad neked és megadó veled szemben, csak akkor vegyél mellé új kutyust.

2011. máj. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!