Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet bepároztatni a...

Mikor lehet bepároztatni a szuka kutyákat? A vérzéstől számitott hányadik napon?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a tenyésztéshez először minden információt ismerned kell ami egy alom lehozásával kapcsolatos.

Egészségügyi, anyagi vonzatait.

A szuka általában a 3. tüzelésekor válik tenyészéretté. Előtte sokkal jobban megterheli a szervezetét a vemhesség, ezért tenyészállatokat csak másfél éves kor után szokás pároztatni.

A 9-12 napon fogékonyak általában, de úgyis csak akkor engedi magára a kant.

Ha ezt a kérdést itt fel kellett tenned, akkor szerintem nagyon nem vagy tisztában a tenyésztés alapelveivel, én háromszor meggondolnám a helyedben, hogy beállok-e a szaporítók hosszú sorába.

2009. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A 2. tüzeléskor és az 1.-2. napon.
2009. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

első

ha az első második napon, akkor az jó, tuti nem történik semmi. Én se szeretném, ha mindenki szaporítana, de butaságot azért ne írjunk ide!

2009. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A harmadik válaszadó válaszára! A második vagyok.

Bocs de nekem ezt mondta az állatorvos. Nekünk t.tacskónk van és bevált... De az is lehet hogy a fajtáknál különbözik.

2009. márc. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valamit félreértettél és a kutyáid tilosban jártak egy héttel később, vagy nem vetted észre a tüzelés kezdetét.


"A kutya kb. 2 hónapos nemi ciklusa 9 napos előivarzásra,

5-8 napos ivarzásra, kb. 2 hónapon át tartó sárgatest fázisra és ezt követő 4-4,5 hónapos nyugalmi időszakra tagolható.

Az előivarzás alatt a hüvelyből véres ivarzási nyálka ürül, amelyet a köznyelv "tüzelésnek" nevez.

A tüzelés azonban magában foglalja a "vérzést" követő rövidebb tényleges ivarzás időszakát is, ami lényegében a termékeny időszak (a párosodási hajlam és fogamzóképesség) ideje.

Az előivarzás alatt ürülő véres ivarzási nyálka hígan folyó, barnásvöröses színű, és kb. 7-10 napon át észlelhető.

A szuka ekkor még a kan közeledtét nem tűri.

Kb. a 10. nap után az ivarzási nyálka véres jellege megszűnik, "feltisztul", és a tüszők ebben az időszakban repednek föl.

A szuka viselkedése megváltozik, a kan közeledését elfogadja, ez az idő a legalkalmasabb a párosításra."

2009. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

(olyan jó, h minden butaságra rá lehet fogni, h "az állatorvos mondta"....)


Ahogy az első válaszoló írta, legideálisabb a 3. tüzelésnél 9-12. napon. De ezt a szuka is jelzi, ha a hátsójához közelítenek már félretartja a farkát.


És abban is egyetértek az elsővel, hogy megfelelő ismeretek nélkül felelőtlenség pároztatni. Annyi kutya van mindenhol, fajtatiszta és keverék, hogy nem hiszem, h ne lehetne közülük választani egy ugyanolyan szeretnivalót.

2009. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!