Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya nem...

Létezik, hogy egy kutya nem tudja "kontrollálni" az ugatást? :D

Figyelt kérdés
Nagyon félős, utcáról befogadott kutyáról van szó, biztos sokat bántották. Persze az ajtó mögül nagy az arca, bármi mozgolódást hall a lépcsőházban, elkezd ugatni, mint a veszedelem, ilyenkor általában odamegyek elé, és határozottan mondom, hogy "nem szabad", ő meg behúzza fülét-farkát, látszik, hogy tudja, hogy most épp "rossz kutya" de csak azért is ugat-buffog... hogyan lehetne leszoktatni a folytonos ugatásról?
2011. máj. 7. 00:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Több mint 3 éve van itt a kutya. Lehetőségeimhez mérten sokat foglalkozom vele, de mivel nekem is van otthon kutyám, így nem tudom az összes időmet rááldozni.

Kissé lekezelőnek érzem a válaszod, pedig szerintem egyáltalán nem úgy kérdeztem, hogy okot adjak neked ilyen hangnemre. A "rossz kutya" is azért van idézőjelben, mert nem úgy értettem, hogy "rohadt mocskos dög, minek ugat már megint". Mint írtam, akkor ugat, ha mozgolódást hall a lépcsőházban,tehát jelez/védné a területét. Ami nem is lenne akkora baj, ha csak egyet-kettőt vakkantana, de olyan, mint akinek zsigerből jön az ugatás, és nem tudja abbahagyni, amíg hallja a mozgást. Persze tudom, hogy ez igazából nem lehetséges, csak szerintem így érthető, hogy mi a gondom. Egyébként, miután csöndre utasítom és végre elhallgat, szoktam neki adni jutalomfalatot.

2011. máj. 8. 22:41
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért a jutalomfalatozással vigyázz, ugyanis ahhoz, hogy a kutya abba tudja hagyni az ugatást, előbb el kell kezdenie... Ezt pedig ő is tudja. Ezzel a módszerrel ha nagyon ügyes vagy, akkor odáig fogsz eljutni, hogy egyet-egyet vakkangatva fog utánad koslatni kajáért.
2011. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De szerintem az egyet-egyet vakkantással nincs is gond, a dühödt, hosszan tartó ugatást kell megszüntetni.


Egyébként a kutya észlény. Ha megtanulja a "csönd" vezényszót, nem fog előbb ugatni. Mert nem csaló, hanem értelmes lény, aki meg akar felelni a falkának.

Ellentétben az emberrel.

2011. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyet-egyet vakkantgatással nincs baj, egész addig, amíg nem ezzel akarja kicsikarni a jutalomfalatot. Arról beszélek, amikor a kutya kis szünetekkel, de folyamatosan ugat, hátha valamelyik szünetért majd kap. De ez sem szentírás, csak egy lehetséges végkifejlet, amire felhívtam a figyelmet.
2011. máj. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az meg hülyeség, hogy nem akar "csalni". Számára az nem csalás, ha a jutalmazott viselkedést ismételgeti, hanem ő ennyit fogott fel belőle és kész. Vannak butáss és okosabb kutyák, arról nem is beszélve, hogy egy falkavezér kutya annyira nem megfelelni akar, sokkal inkább irányítani, a "kajaautomata" irányítása pedig különösen kedvelt hadműveletük.

Mondom, kutyája válogatja, én csak szóltam, hogy óvattal.

2011. máj. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!