Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz ivarérett a kutya?

Mikor lesz ivarérett a kutya?

Figyelt kérdés
2 éves múlt nem rég a kutyám, még sosem csinálta azt.. Viszont több mint 1 hete elszökött, ápr. 29-én. lehet hogy azért szökött el mert most jött el az ideje? ezt tényleg röhej de komojan :D kinti volt, szép nagy kutya, keverék. láncon volt, mert apum mindig kint volt és nem lehet tőle kint mozogni. sétáltattuk is sokat, el is engedtük a kertek végén had rohanjon. szerintetek mért szökött el? vagy csak azért mert ivarérett lett, vagy az már előbb volt?
2011. máj. 7. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Már biztos, hogy ivarérett a kutyák egy éves korukra lesznek ivarérettek!
2011. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
De nem ment haza?
2011. máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1. Azért szökött el, mert most volt a tüzelés kb., kutyád meg gondolom nem volt ivartalanítva, miért is ugye... 2. Megunta hogy láncon van, elég szomorú hogy még mindig van aki, egy láncon tartja a kutyáját. Nekem 3 kutyám van, és érdekes lehet tőlük mozogni, napozni, enni...mindent. Csak nevelés kérdése. Láncot venni könnyű, megtanítani az már kicsit nehezebb ugye...
2011. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Már biztos, hogy ivarérett, kb. 1 éves korban lesznek ivarérettek.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de miért kell egy kutyát láncon tartani? Neveljétek meg, hogy lehessen tőle mozogni, nem az a megoldás, hogy láncon tartom.

2011. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet hogy tényleg ezért szökött el. Nem nem jött még haza 1x se de már 1 hete senki se látta. Ja és azért is tartjuk láncon mert félünk is tőle. Mindent megkap amit egy normál kutya, játszunk vele, elengedjük, sétáltatjuk, kap enni-inni. ja és ne kritizáljatok azért, mert láncon van. ha látnátok ti is félnétek tőle, mert csak azt nem ugatja akit ismer (minket)... :)
2011. máj. 7. 10:27
 6/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Okos kutya. Remélem sosem megy többé vissza.
2011. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó akkor megdicsérünk...jól teszed, hogy láncon van. Mi az hogy féltek tőle? Saját kutyádtól...
2011. máj. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Ha tényleg sétáétattad naponta több órát és hosszú láncon volt stb. akkor nem olyan baj. De mi az, hogy félsz a saját kutyádtól? Mi lehet, hogy félnénk tőle de mi nem is ismerjük! Meg kellett volna nevelni! Ha hazamegy akkor meg ne tartsd láncon. Úgy kéne, hogy ha nincs más megoldás akkor mikor kint vagytok láncon van ha bementek vagy nem vagytok otthon elengeditek. Az én kutyám többször is elszökött a tüzelő szukák miatt de ő mindig az utcába maradt. Lehet, hogy azért szökött el mert már nem szereti, hogy láncon van és titeket se szeret!
2011. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
tudod hogy ez neked most milyen szarul esik??! kölyök kora óta vele vagyok, kidobták az anyjától befogadtam akkor amikor még szopnia kellett volna. neveltem egész nap kinnt voltam vele, és tudnátok hogy könyörögtem napokig bőgtem hogy ne kössék meg???!! most meg a fejemhez vágjátok hogy remélitek sose jön vissza. !!kedvesek vagytok mondhatom, aggódok érte napokig és már ide fordulok, hogy miért szökhetett el és ti meg még nehezebbé teszitek?! most gondolom fapofával ültök a gép előtt és egy ránc se mozdul az arcotokon kiröhögtök hát röhögjetek nemérdekel kritizáljatok amiért így kellet őt tartani amit nem akartam és én vagyok a hibás is??!!
2011. máj. 7. 10:45
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi, te legalább kedves vagy. :) és nem tudom, de félünk tőle, amikor adunk neki kaját majdnem elkapta a lábamat, apumat már egyszer majdnem megharapta, anyum kezéhez meg már nem egyszer odanyúlt. ezért félünk tőle, hogy megharap, pedig játékos, kedves kutya, de őt csak a kaja érdekli semmi más, mindent megtesz hogy kaját kaphasson és ezért is haragszok rá, hogy nem minket szeret hanem azt hogy adunk neki kaját.....
2011. máj. 7. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!