Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám,5 éves, mégis...

Van egy kutyám,5 éves, mégis a mai napig is szétrág mindent. Mit tehetek ez ellen? Megleckéztethetem valahogy?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 13:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor itt szerintem szeparációs stresszről lesz szó. A kutya úgy érzi ő a főnök, és vigyáznia kell rátok. Ezért megőrül, amikor elmentek otthonról, mert nem tudja hova mentek, mikor jöttök vissza, visszajöttök e egyáltalán, nem tud titeket megvédeni. Ezt a "feszültséget" vezeti le a rágással. Olyan ez, mintha a te kisgyermeked menne el, úgy, hogy nem tudsz utánamenni, vigyázni rá. Te is ki lennél.

Amikor elmentek nem szokott amúgy kétségbeesetten vakkantgatni, ugatni?

2011. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Inkább akkor szokott ugatni, ha megjövünk, meg rohan az ajtóhoz, hogy megérkeztünk.
2011. máj. 8. 19:36
 13/14 A kérdező kommentje:
De valószínűleg így van. Ezen hogy tudok segíteni?
2011. máj. 8. 19:36
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát meg kell változtatni a rangsort. Ha alattatok lesz a rangsorban, sokkal kevésbé fog aggódni, hiszen aki a ranglétra csúcsán áll, az a legokosabb, legerősebb, legjobb mindenben (a kutyák szerinte legalábbis:), így érte nem "aggódnak".

[link]

itt egy kis segítség ehhez.

Ez nem biztos hogy elég, gondolom már elég régóta ez a szitu. Szóval szerintem a legjobb lenne, ha a falkavezérség átvételével egy időben elkezdenétek gyakorolni azt is, hogy ha ti kimentek, az nem azt jelenti, hogy nem fogtok visszajönni. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy kimentek a kapun, aztán egyből vissza is jöttök. Egyre távolabb mentek, és egyre hosszabb időre maradtok el. Ha ez folyamatos, és tényleg be vannak iktatva, napi szinten, ilyen játéktávozások, szintén lehet csökkenteni a feszültséget.

Remélem tudtam segíteni!

Ha vmi még van, nyugodtan kérdezz, próbálok válaszolni!

szia!

2011. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!