Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 honapos Dobermannom van es...

9 honapos Dobermannom van es meg nem all a fule.12 hetes korban vagattam le allatorvossal. A fule radol a fejere. Pedig calcium tablettakat is adtam neki. Fel lehet meg allitani?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 00:52
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
van a fülre egyfajta fém keret, amibe bele kell ragasztani, az megtartja. számít hogy mekkorára vágattad, az én dogomnak nagyon sokára áltt be a füle. kálciumot ne adj neki, mert ha rendesen eteted, akkor túltengése lesz tőle, ami komoly egészségügyi gondokat okoz. állatorvossal beszéld meg ezt.
2009. márc. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

A doberman standardje lógó füllel írja elő a kutyát, tehát Európában a fül kupírozása tilos.

Magyarországon állatkínzásnak minősül, csak indokolt orvosi esetben, betegség esetén végezhető el.


Ennyit az állatorvosodról.

2009. márc. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazánkban jelenleg nem tilos a kupírozás! És ha már le van vágva oly mindegy hogy a standard lógó fület ír elő.


Kedves kérdező!


Több mint 10 éve dobikkal fogllakozom.

Keress meg e-mailben és segítek!

2009. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fulkupirozasnak hala a dobermannal is szinte sohasem lep fel hallojarat- vagy kozepfulgyulladas, amely amugy meglehetosen gyakori a logo fulu ebeknel.
2009. márc. 10. 15:02
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Cáfolom!


Nekünk soha nem volt ilyen problémánk, pedig 10 év alatt volt egy pár lógó fülű egyedem (most is van kettő)

Még a szemgyulladás is gyakoribb.

2009. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
maszírozd sokat.az egyik ismerősömnek a boxerének a füle is későn állt fel.ugyan nem tudom h mikor, de emléxem h ő is panaszkodott.és így van. akkor tilos a fülkupírozás ha azt a standard tiltja.
2009. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 silvia papirt tekerj össze,rakd bele a fülkagylóba,állítsd be a fül méretére tekerd össze leukoplastal,és 8-asba állítsd fel. Dobj rám egy email-t,és képekkel is segíthetek.
2010. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már 9 hónapos,és az egyik füle rádől a fejére,nem akarlak elkeseríteni de arra már nemsok esély van hogy állni fogjon,kivéve ha megnézeted dokival hátha tud valami megoldást rá. Nem kötötted fel a fülét amikor levágattad a fülét? Mien méretűre vágattad le?
2010. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha már 9 hónapos nem sok az esélye, hogy állni fog.. Próbáld meg azért kötözgetni. Itt találsz sgítséget hozzá: http://www.youtube.com/results?search_query=doobermann+ear&s.. Ha nincs változás, mondjuk 1 hónap elteltével sem, akkor menj el a dokihoz és kérdezd meg, hogy korrekcióztat-e fület. Sok szerencsét!
2010. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

1.A fülét fel tudod állítani még!

A hallojáratába konkrétan ne rakj semmiféle anyagot, ,,silvia papírt"->idióta

Két dolgot tehetsz:

-nekem itthon apám új keretet csinált a kutynak,az előzőt kinőtte,és időközönként állíottunk rajta,mint pl.: egy fogszabályzón...

-később pedig tapadós felületű ,merev papírcsikot tettünk a gyenge porcrészhez


De láttam már olyan megoldást,h a a buksira a két fül közé egy szivacsot raktak,ami megtámasztotta egyszerre mindkét részen..

2.fülvágásról(+farokvágás):

Kíváncsi vagyok,hogy hány állatvédőnek van állata,meg milyen körülmények között tartja.

Múltkor egy plakáton: Ne szaporíts,ivartalaníts!Állatvédők Egyesülete( az ő plakátjuk volt)Az ivartalanítás nem fájdalmas,veszélyes mi?Főleg ,,nem" egy szukára nézve:P piszkok!

Különben is a dobermann standardját,már a 20.századra elő volt írva,amikor még ezek az állatvédők nem is éltek..

Egy tekintélyt parancsoló, elegáns megjelenésű kutyát,így elcseszni...közöngséges vizslának néznek ki fül-és farokvágás nélkül..gusztustalan.

2011. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!