Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerek mellé hiba a kutya?

Gyerek mellé hiba a kutya?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom,hogy pici gyerek mellé hiba a pici kölyök. Az én fiam 1,5 éves volt,mikor elhoztam a kutyám. ( kölyköt ). A kutya úgy védi a gyereket, mintha erre lett volna programozva. A másik,hogy folyton azt mondjátok,hogy a kutyasuli. Persze,fontos,de nem biztos,hogy a nem sulizós gazdi nem tudja megoldani. Az én kuttyom se sulis,és ül,fekszik,pacsit ad,integet, helyben marad, lábnál sétál pórázon,anélkül,behívható,integet, forog, hempereg, ugat parancsra. És csak 7 hónapos.

Szerintem ez így nem nevezhető hibának.


2011. máj. 8. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Kétszer írtad hogy integet.
2011. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tényleg. Bocsi.
2011. máj. 8. 21:02
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne hiba? A kutya az csak örömmel jár :D (normális embereknél)
2011. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Sokan írják,hogy pici gyerekhez nem jó a pici ( kölyök ) kutya.
2011. máj. 8. 21:04
 5/16 anonim ***** válasza:
jaja, hiba, mert szegény kutya megsüketül a gyereksírástól, a nagyobbacska gyerek meg húzza-nyúzza szegény ebecskét... :DDD
2011. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Pont így nevezhető hibának. Egy felnőtt, betanított kutyánál ismered a viselkedését, relatíve biztonságosan össze lehet ismertetni a kisgyerekkel. Egy kölyöknél viszont, ami nem betanított, a személyisége még ismeretlen /nem alakult ki, nem tudod biztosítani, hogy nem lesz baj.
2011. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De egy kölyköt pont úgy idomítok,ahogy én akarok. Én a legbájosabb,nyugisabb kutyust se merném felnőttként elhozni a fiam mellé,mert azt nem én tanítottam,nem én vagyok neki a falkavezér pici kora óta.
2011. máj. 8. 21:10
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

- sok nő megvakul ahogy megjön a gyerek. A gyerek felé szálló lepkére is gyerekgyilkosként tekint, mindenen és mindenkin átgázol a gyerek érdekében és még a férjét is elhanyagolja nem hogy a kutyát. Sokszor még az addig szerett állatot is ki/elpaterolja, utálni kezdi. Nincs rá ideje, hisz azt mondja, a gyerek még wc-zni sem engedi. Hormonok. Kutyás tapasztalat. Ne vedd magadra ha nem vagy ilyen és ennyi.

- Szakértelem. A legtöbb ember egyáltalán semmilyen szakértelemmel nem rendelkezik, de aki friss anya annak még akkor sem lenne ideje megtanulni, ha akarja és a veszély is nagyobb. Persze szép és jó, hogy a kutyád ennyi mindent tud. De:

1, még fiatal. A fiatal kutya ragaszkodik mert tudja, hogy a nagyobb nélkül nincs esélye az életben. Nem olyan nagy dolog ha egy kiskutya szótfogad. De majd most mindjárt kamaszodik és akkor eléggé megváltozhatnak a dolgok.

2, nem mindegy, hogy hol fogad szót. A kertben vagy egy csendes utcán? Voltál már vele éles helyzetben? Sok kutya, ember, állat között? Agesszív állatok vagy emberek között? Ijesztő történések között? Levadászható állatok között? Vagy akárhol? Nem olyan nagy dolog ha a kertben szót fogad... Ne vedd magadra ha ez sem igaz.

- A szakértelemhez kapcsolódva már az első mondatok után látszik hogy neked is vannak réves elképzeléseid. A kutya nem azért védi a gyereket mert annyira szereti hanem mert rangban alul lévőnek tartja. Ami nem is baj, hisz a kutya nem hülye, egy kisbaba sosem fog fölé kerülni. De tudod, ebbe az is beletartozik, hogy ha majd a gyerek "rossz" lesz, akkor rendre is utasíthatja mint egy kutyakölyköt. Szóval lehetnek belőle problémák. Ha tudná a rangsort, akkor azt is tudná, hogy a kisgyerek ugyan alatta van, viszont ti, a falkavezérek, vagytok a főnökei, a gyerek a tiétek, és ti képesek vagytok ellátni őt, nincs szükségeket arra, hogy ő védje.

2011. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2011. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó előttinek maximálisan igaza van.
2011. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!