Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlbuzgó kutya, vagy tanítási...

Túlbuzgó kutya, vagy tanítási hiba?

Figyelt kérdés

Így belegondolva egyértelműen az utóbbi. Kutyám ülni régóta tudott, többet sajnos nem foglalkoztunk vele, de az ülés tényleg jól ment neki. Két hete kb elkezdte tanítani a fekszik "parancsot". Jól is ment, előbb leültettem, majd jutalomfalatot húztam a földön az orra előtt, amíg le nem feküdt, utána mondtam, hogy fekszik, és megkapta a falatot.

Még lenne mit gyakorolni rajta, de most már ott tartunk, hogy ha azt mondom ül, akkor ahelyett h simán leülne, előbb leül majd rá fél másodpercre le is fekszik. Ilyenkor nem szoktam megdícsérni, sem leszidni, figyelmen kívül hagyom, mivel valószínű azért csinálja, hogy jutalmat kapjon (gondolom én) Az lehetett a baj, hogy az ült, nem nagyon ismételtük? Legalábbis jutalomfalattal nem?

Segítsetek, mit tegyek?


2010. jún. 15. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne baszogasd!
2010. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

lassú vagy. A kutya leül, azonnal nem kapja meg a dícséretet, és azt gondolja, hogy nem a megfelelő reakciót mutatta, tehát megpróbálja a másikat is amit tanult, tehát lefekszik.

A kutyára mindíg gyorsan kell reagálni. Ha végrehajt valamit azonnal kell dícsérni, ugyanúgy, ha rosszat csinál azonnal kell szidni, mert 5 másodperc múlva már nem egyértelmű neki,hogy miért szídod.

2010. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben én is jártam hasonló cipőben. Mi csak annyit tettünk a dolog orvoslására, hogy mikor a kis kópém leült, majd pillanatokon belül már feküdt, hogy elkezdtük újra ismételni csak az ülést. Ha le is feküdt, akkor mondtam neki, hogy NEM (ebből tudda, hogy nem tett rosszat, csak most nem ez volt a parancs). Persze jutalomfalatot sem kapott, majd megismételtem a parancsot. Ezt 1x-2x eljátszottuk, és onantól kezdve nem volt gond, mert az ismétléskor már én is gyorsabb voltam legalább a dicsérettel, és így elértem, hogy már ne feküdjön le.

Kb. annyiszor gyakoroltuk naponta az ülést is, mint ahányszor azt a tanulása idején tettük. Hamarosan el tudta választani a két parancsot egymástól. Mondjuk én úgy gondoltam, hogy nem "ülepedett le" benne eléggé az ülsz és korán kezdtük el tanulni, hogy fekszik. Aztán végül csak megoldottuk a problémát, remélem nektek is menni fog, és tudtam segíteni.

Szóval légy gyorsabb, ismételd el neki a kivánt parancsot, és sokszor ismételjétek mind az ülést, mind a fekvést.

2010. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a dícséret időzítésével nem volt gond, akkor kapta a falatot amikor lefeküdt, és mint leírtam az ülést kutyasuliban megtanulta fiatalabb korában.utsó válaszolónak köszönöm, valószínűleg megpróbálkoom az ismétléssel:)
2010. jún. 15. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt akkor csinálják ha keveset foglalkoztak vele és hiánya van, túlbuzgó. Enyém is ha pl. rossz idő miatt keveset foglalkoztam vele és kiadok egy parancsot, pl. ül vagy ugat, egyből lefekszik.
2010. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

annyi a teendő, hogy leülteted. amikor észreveszed, mert ugye nyílván látod, hogy kezdi a fekvő mozdulatot, mondod hogy nem, és a pórázzal felhúzod ülő pozícióba és kapja a jutit.


ez azért van, mert egy időben mindig az ülésből azon nyomban lefeketetted, és ő azt tanulta meg, hogy ülö9k, és fekszem, kapom a falaltot.


és igazából ugy kell csinálni, hogy fogod leülteted, kapja a jutit, és nem fekteted le, hanem alküldöd játszani, a következő alkalomkor leülteted, de nem fekteted le , hogy ne röügzüljön bele az, hogy rögtön fekvés... aztná a következő alkalomkol lehet már ültetni, majd fektetni. ennyire egyszerű


tehát ha napi 5x eljátszod vele, akkor legyen 3x amikor csak leül, és ha próál feküdni, felhózod a pórázt(mert ugye teszel rá, hogy menjen, magától nem fog) és felhúzod, és NINCS JUTALOMFALAT. majd ha a kutyát leülteted, és több percig ül, és nem fekszik, akkor van jutifali.

2010. jún. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem teszek rá pórázt, ezt a nyaknál fogva huzogatást nem tartom egy jó dolognak annak ellenére, hogy tudom hogy a kutyasuliban így tanítanak, és hogy tán így a leggyorsabb. De szerintem a kutya onnan is tudja, hogy nem ezt várom tőle, hogy hátatfordítok, és elmegyek.
2010. jún. 16. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!