Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő támadó kutya esetén?

Mi a teendő támadó kutya esetén?

Figyelt kérdés
Szeretek elhagyatott ill. erdei terepen sétálni gyakran egyedül megyek, de max. 2-3 fős társaságban. Kóbor kutyákkal gyűlt már meg a bajom. Mi a teendő ha teszem azt egyedül vagy több kutya is van nem csak egy és morognak vagy ugatnak láthatan támadni készülnek Ha nem tudsz fára vagy máshová menekülni előlük mit kell tenni
2011. máj. 9. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Falka ellen tehetetlen az ember


Számos fórum foglalkozik azzal, mi a teendő, ha egy kutya megtámad valakit. Ezek szerint tilos elfutni, lehetőleg olyan helyet kell keresni, hogy hátulról ne tudjon támadni a kutya, és nem szabad a szemükbe nézni. Igaz, éles helyzetben nem egyszerű betartani ezeket a szabályokat, ráadásul nem is biztos, hogy célravezetőek. Ha kistermetű a kutya, sokszor elég rákiabálni, ha nagyobb termetű, akkor ez hatástalan, inkább meg kell próbálni lassan kikerülni az állatot. Abban azonban mindenki egyetért, hogy ha egy egész kutyafalka ront az emberre, gyakorlatilag semmi esély a menekülésre. Futni ilyenkor is tilos, mivel a kutyák prédának tekintik az embert, üldözőbe veszik, és garantáltan utolérik, ha sokan vannak.


A falkában támadó kutyák ugyanis nem mind harapnak, általában csak kettő-három támad, a többiek hangos ugatással ingerlik őket. Ha az embernek szerencséje van, megelégednek azzal, hogy itt-ott belemarnak. A leginkább a gyerekek és az idősek vannak veszélyben, őket ugyanis egyértelműen prédaként kezelik a kutyák - állítják a szakemberek.

2011. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt is hallottam, hogy nem szabad a kutya szemébe nézni. Azt is, hogy ilyenkor le kell guggolni és "összegömbölyödni", behúzni a fejedet.
2011. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy időben újságkihordóként jártam hajnalban az utcákat.Egy alkalommal hátulról támadt rám egy jól megtermett kutya. Ijedtemben hatalmasat sikítottam, mire a kutya annyira megijedt, hogy elszaladt. Ez sokszor hatásos, baj akkor van ha már legalább ketten vannak.
2011. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

esetleg vihetnél magaddal valami spray-t vagy sokkolót. ha tényleg megtámad egy kutya, ott más nem ment meg...


másrészt magabiztossá tesz, ha van nálad ilyesmi, amit ha a kutya megérez, talán használnod sem kell.

2011. máj. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
de szerintem ha azt csinálod akkor meg is támad. ezzel nem sokat érsz. De ez szerintem. ha legugolsz akkor kissebnek látszól és úgy "ízletesebb" a kutyák számára szerintem.
2011. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

gázsprét hordok magammal,használtam is már kutya ellen

megzavarja annyi időre mig el tudok menekülni,de másztam már fára is kutya elől,és hivtam segitséget

2011. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha többen vagytok jó eséllyel el tudjátok zavarni a kóbor kutyákat. Ha egyedül vagy akkor is megpróbálhatod elzavarni.


Határozottan menj feléjük és lóbáld meg a fejed fölött a pórázt és közben hajtsd őket el. A kutyádat meg mögötted ültesd vagy fektesd le míg akciózol.

2011. máj. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bear Grylls tökjó tanácsokat ad, hogy mit lehet tenni kutyatámadás esetén:

http://www.youtube.com/watch?v=copbAqCOEhc

2011. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szinte végig menekülésből állt az egész.

Amikor az ürge nem mozdult addig a kutyák sem mozdultak.

Egyébként jópofa volt. Ezt a túlélős krapekot én is csípem.

2011. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ezek kifejezetten karos kutyák voltak.
2011. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!